Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.  Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
1453 (1153) 2021-05-07 - 2021-05-13

18. Millennium Docs Against Gravity jednak we wrześniu

Święto kina i filmów dokumentalnych jednak jesienią. Organizatorzy 18. edycji Millennium Docs Against Gravity poinformowali na swojej stronie o nowych datach wydarzenia. W dniach 3-12 września odbędzie się część kinowa w siedmiu miastach: Gdyni, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Lublinie i Bydgoszczy. Część online potrwa od 16 września do 3 października.


Rozpoczął się maj – miesiąc, w którym zwyczajowo odbywa się festiwal Millennium Docs Against Gravity. Jednak obecna sytuacji epidemiczna przyczyniła się do tego, że organizatorzy postanowili przenieść nadchodzącą edycję na jesień.
18. MDAG przyjmie formułę hybrydową. Od 3 do 12 września festiwal będzie odbywał się w kinach, natomiast od 16 września do 3 października przeniesie się do świata wirtualnego. Wszyscy, którzy zakupili karnety, będą mogli skorzystać z nich w terminie wrześniowym lub uzyskać zwrot środków.
W programie widzowie znajdą filmy odnoszące się do najbardziej aktualnych problemów współczesnego świata. Organizatorzy stawiają na różnorodność tematów, dlatego nie brakuje tytułów o polityce, społeczeństwie, prawach człowieka, sytuacji kobiet, ekologii, psychologii, nauce, filozofii, zaangażowanym dziennikarstwie, sporcie, sztuce, popkulturze i architekturze.
Więcej o programie i ogłoszonych tytułach na stronie mdag.pl/18/pl/Gdynia.