Uwaga! Na estakadzie Kwiatkowskiego, w kierunku obwodnicy, na wysokości ulicy Morskiej, miała miejsce awaria dylatacji jezdni. Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. (Więcej informacji) Uwaga! Na estakadzie Kwiatkowskiego, w kierunku obwodnicy, na wysokości ulicy Morskiej, miała miejsce awaria dylatacji jezdni. Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. (Więcej informacji)
1453 (1153) 2021-05-07 - 2021-05-13

Rekrutacja do Virtual Gdynia Business Week 2021

Ruszyła rekrutacja do Virtual Gdynia Business Week 2021, wirtualnej odsłony wyjątkowego programu edukacyjnego dla uczniów gdyńskich szkół średnich. Podczas kilkudniowych warsztatów uczestnicy, podzieleni na grupy wraz z zagranicznymi rówieśnikami, w atrakcyjny sposób będą zdobywać praktyczną wiedzę z zakresu prowadzenia własnej firmy i utrzymania konkurencyjności swojego produktu na rynku, pracy w grupie czy autoprezentacji od profesjonalistów ze świata biznesu.


To jeszcze nie wszystko! W tym roku przygotowaliśmy niespodziankę! Program został wzbogacony o kolejne profile tematyczne. Do tej pory program był realizowany na dwóch poziomach – podstawowym i zaawansowanym. Na kursie Advanced Business Week swoją wiedzę i umiejętności poszerzają absolwenci poprzednich edycji programu. Wszyscy zdobywają tam umiejętności, które przydadzą im się w przyszłym życiu zawodowym.
W tym roku oferta programu została wzbogacona o dodatkowe profile tematyczne: Clean Energy Week oraz Telehealth/Healthcare Week.
Zadaniem uczestników Clean Energy Week będzie zaprojektowanie firmy zajmującej się tematyką odnawialnych źródeł energii oraz stworzenie produktu, który będzie nieść korzyści dla klimatu. Uczniowie poszerzą wiedzę z zakresu coraz bardziej popularnego przemysłu odnawialnych źródeł energii oraz dowiedzą się więcej na temat kariery w tym obszarze. Profesjonalni liderzy przybliżą im tematykę unikalnych wyzwań, jakim trzeba stawić czoła w tej wyjątkowej branży.
Podczas Healthcare Week uczniowie będą musieli stworzyć koncepcję bezpiecznej, etycznej i dostępnej finansowo przychodni zdrowia. Spróbują też odpowiedzieć na pytanie, jak rozwiązać część największych światowych kryzysów dotyczących opieki zdrowotnej, jednocześnie utrzymując opłacalność placówki, tak by zapewnić opiekę dla osób, które jej potrzebują. Każda z drużyn otrzyma konkretny problem – np. rak piersi, cukrzyca czy AIDS. Ich zadaniem będzie wymyślenie innowacyjnych metod zapobiegawczych, terapii lub leków. Uczniowie dowiedzą się więcej o możliwościach rozwoju kariery w opiece zdrowotnej oraz technologii opieki zdrowotnej. Wiedzę z tej branży będą im przekazywać eksperci z prestiżowych uniwersytetów. Ponadto Virtual GBW 2021 odbędzie się w aż pięciu terminach do wyboru:
– 21-25 czerwca,
– 28 czerwca-2 lipca,
– 12-16 lipca,
– 26-30 lipca,
– 9-13 sierpnia.
Wydarzenie odbywa się w języku angielskim. Z tego względu wszyscy muszą posługiwać się tym językiem na wysokim poziomie (B2/C1).
Udział bezpłatny. Obowiązuje limit miejsc.
Więcej szczegółów na Facebooku programu i stronie: www.gdyniabusinessweek.pl.