1453 (1153) 2021-05-07 - 2021-05-13

„Szkoła/Przedszkole dla środowiska”

Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki” zaprasza nauczycieli z Gdyni, Sopotu, Rumi, Redy, Wejherowa, gminy wiejskie: Kosakowo, Szemud, do udziału w programie edukacyjnym pt. „Szkoła/Przedszkole dla środowiska”.


Zaplanowane są cztery tematyczne spotkania online w formie wykładów i dyskusji. Tym razem tematem będzie „klimat”, a dokładniej jego zmiany na przykładzie miast.
Ekspertami będą wykładowcy Politechniki Gdańskiej oraz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Gdyni. Partnerami programu są Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. (PEWIK) w Gdyni oraz Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. (OPEC) w Gdyni.
Najbliższe spotkanie odbędzie się 13 maja. W temat zmian klimatu wprowadzi dr Michał Marosz z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wykładem „Pogoda a klimat - co dzieje się na naszym „podwórku”? Analiza danych wieloletnich oraz stanów pogodowych na obszarze województwa pomorskiego - przeszłość, teraźniejszość, przyszłość”.
Kolejne spotkania przeprowadzą prof. dr hab. inż. Magdalena Gajewska z Katedry Technologii Wody i Ścieków, Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej oraz mgr inż. Piotr Jasiukiewicz z Instytutu Energii, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej.
Szczegóły dostępne są na stronie Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki”:
https://kzg.pl/aktualnosci/rozpoczecie-czwartej-edycji-programu-edukacyjnego-szkola-przedszkole-dla-srodowiska.
Nauczyciele, którzy weźmą udział w co najmniej trzech spotkaniach, otrzymają imienny certyfikat udziału w programie oraz książkę „Nauka o klimacie” autorstwa Marcina Popkiewicza, Aleksandry KardaśSzymona Malinowskiego.