1457 (1157) 2021-06-11 - 2021-06-17

Festiwal gdyńskiej grafiki kobiecej G8

Trzecią edycję festiwalu gdyńskiej grafiki kobiecej G8 otworzy wernisaż, który odbędzie się 19 czerwca o godz. 18.00 w parku na Kamiennej Górze.


Wystawa poświęcona jest związkom z przeszłością w osobistym i ogólnoludzkim wymiarze. W godz. 12.00-17.30 w podziemiach Hal Targowych w Gdyni, w siedzibie stowarzyszenia Halo Kultura, otwarta będzie dodatkowa odsłona wystawy złożona z prac Anny Borowskiej.
W parku na Kamiennej Górze usytuowane będą instalacje tematycznie związane z dzieciństwem artystek, a wykonane w różnorodnych technikach, których wspólnym mianownikiem jest grafika artystyczna. Ekspozycja będzie na Kamiennej do końca wakacji, tj. do 31 sierpnia.
Zaproszoną artystką będzie w tej edycji Anna Witkowska, która zaprojektuje plakat inspirowany Gdyńską Halą Targową. Prace artystki wesprą konto Gdyńskich Amazonek.
Wystawie towarzyszyć będą wydarzenia muzyczne pod dyrekcją artystyczną Tomka Hoaxa (Coastline Northen Cuts).
Artystki: Anna Borowska, Anna Witkowska, Kasia Michałkiewicz-Hansen, Zuzanna Seweryna Dolega, Kasia Stefania Józefowicz, Anita Wasik, Agnieszka Jevka Jewasińska, Aleksandra Majzel-Wojtalewicz. Kuratorka: Diana Lenart,
Produkcja: Maria Chojnacka.
Wydarzenie jest projektem tworzonym pod egidą stowarzyszenia Halo Kultura, dofinansowanym ze środków Miasta Gdyni.