1457 (1157) 2021-06-11 - 2021-06-17

Kreatywne pomysły na biznes nagrodzone

Myślą innowacyjnie, są twórczy, przedsiębiorczy, a w przyszłości chcą prowadzić własną działalność gospodarczą. Znamy laureatów konkursu Gdyński Biznesplan 2021.

Zwyciężyła Aleksandra Szymańska z projektem inteligentnej obroży dla psa „The Woof”. Drugie miejsce zajął Bogdan Wójcik i jego pomysł na zbudowanie polskiej, niezależnej marki perfum kraftowych – „Perfumecraft”. Trzecia nagroda powędrowała do Marzeny Janczarskiej za projekt „Akeneki” – marki odzieżowej dla rowerzystek. Kapituła przyznała także wyróżnienie. Trafiło ono do Marty Jankowskiej i Karoliny Gottfried za „Nature Story”, czyli pomysł na stworzenie marki produkującej naturalne, wegańskie kosmetyki i organizującej szkolenia.
Tegoroczna edycja konkursu była rekordowa. Wzięło w niej udział 426 uczestników, którzy zgłosili 387 pomysłów. Do finału trafiło 16 osób i 12 biznesplanów. Średnia wieku finalistów to nieco ponad 30 lat. W tym gronie aż 8 osób pochodzi z Gdyni, ale do ostatniego etapu zakwalifikowali się też uczestnicy z Gdańska czy Norwegii. Wśród finałowych biznesplanów znalazły się projekty z sektorów IT, inżynierii, biotechnologii, gastronomii, turystyki, rekreacji i rozrywki, designu czy projektowania odzieży. Jury wybrało trzy najlepsze projekty, a także przyznało wyróżnienie.