1457 (1157) 2021-06-11 - 2021-06-17

Narodziny z Gdynią w tle

Jedna z sal na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym Szpitala Morskiego zyskała wyjątkowy wygląd. Za sprawą grafik w morskim klimacie jej ściany nabrały gdyńskiego charakteru. Dzięki temu pierwsze wspólne chwile młodych rodziców i nowo narodzonego dziecka będą jeszcze piękniejsze. Inicjatywa to wspólny projekt szpitala i miasta.


Rysunki radosnych rybek, rozgwiazdy, a także latarni morskiej, promu i mew w marynarskich czapkach i napis „Witaj w Gdyni” – tak prezentuje się jedna z odnowionych ścian na sali porodowej w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni.
– Narodziny dziecka to wielka chwila. Taka, którą zazwyczaj uwiecznia się na fotografiach. Chcieliśmy, by w gdyńskim szpitalu było miejsce, w którym można zrobić zdjęcie na pięknym tle i mieć cudowną morską pamiątkę na dobry początek i na resztę życia. Myślę, że ten pomysł spodoba się gdynianom, znanym z przywiązania do swojej miejskiej tożsamości – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.
Na pomysł udekorowania sali wpadła Anna Toczyłowska, ordynator Oddziału Neonatologicznego i Intensywnej Terapii Noworodka Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni. Grafika została wykonana według projektu Iwony Kazimiery Kalitan-Młodkowskiej we współpracy z Referatem Promocji i PR Urzędu Miasta Gdyni. Na co dzień pomieszczenie służy do ważenia i pierwszych zabiegów pielęgnacyjnych noworodków. To właśnie tu rodzice najczęściej robią pierwsze fotografie swoich pociech.