1457 (1157) 2021-06-11 - 2021-06-17

Poradnia psychologiczna dla dzieci i młodzieży już działa

1 czerwca zainaugurowano działalność Poradni psychologicznej dla dzieci i młodzieży w Szpitalu św. Wincentego a Paulo. To nie jedyna tego typu placówka w Gdyni.


Ideą przyświecającą powstaniu poradni prowadzonej przez Szpitale Pomorskie Sp. z o.o. było stworzenie miejsca, w którym młodym ludziom będzie łatwiej skontaktować się z psychologiem.
W ramach działalności poradni zatrudniono specjalistów, którzy realizują m.in. porady psychologiczno-diagnostyczne, sesje: psychoterapii indywidualnej, rodzinnej, grupowej, wsparcia psychospołecznego.
Do poradni nie jest wymagane skierowanie. Pacjent zostaje objęty opieką specjalistyczną w ciągu 7 dni od momentu zgłoszenia. Pomoc otrzymają dzieci i młodzież szkolna oraz młodzież do 18 lat, a osoby uczące się do ukończenia 21. roku życia.
Poradnia znajduje się w Szpitalu św. Wincentego a Paulo przy ul. Wójta Radtkego 1 (wejście od placu Kaszubskiego) i jest czynna od poniedziałku do piątku. Rejestracja pod nr. tel. 58 72 60 860.
Z inicjatywy gdyńskiego samorządu młodych gdynian wspiera Ośrodek profilaktyki, diagnozy i leczenia problemów dzieci i młodzieży oraz ich rodzin „Wspieranie i rozwijanie – WiR” (ul. Śmidowicza 49). Ośrodek jest prowadzony przez podmiot Diagnoza i Terapia Sp. z o.o.
Przy ul. Traugutta 9 działa poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży prowadzona przez Centrum zdrowia Psychicznego Sp z o.o.
Numery telefonów do wszystkich placówek znajdują się na stronie internetowej Gdyńskiego Centrum Zdrowia pod linkiem https://bit.ly/3iqXnHh.

ikona