Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
1457 (1157) 2021-06-11 - 2021-06-17

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na pokaz specjalny filmu „Geniusze”, opowiadającego o genialnym polskim matematyku, oraz spotkanie z odtwórcą głównej roli. Wśród premier tego tygodnia są nowe polskie filmy: „Magnezja” i „Śniegu już nigdy nie będzie”, a także nagrodzony Oscarem duński „Na rauszu”.

Film „Geniusze” przedstawia historię 15 lat życia Stanisława Ulama, genialnego polskiego matematyka. Począwszy od migracji do Ameryki w 1936 roku do odkrycia bomby wodorowej. Gośćmi spotkania po pokazie filmu w Kinie Studyjnym GCF 16 czerwca, będą: aktor Philippe Tłokiński, odtwórca głównej roli, znany między innymi z filmu „Kurier”, a także producentka Joanna Szymańska. „Geniusze” to międzynarodowa koprodukcja – poruszająca opowieść o młodym naukowcu, który radząc sobie z traumatycznym doświadczeniem wojny, stał się jednym z pionierów ery nuklearnej.
Na ekrany kin wchodzi także „Magnezja” w reżyserii Macieja Bochniaka, film nagrodzony na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych statuetką Złotego Pazura w Kategorii „Inne Spojrzenie”. Jego akcja toczy się na pograniczu polsko-sowieckim, na przełomie lat 20. i 30. ubiegłego wieku, gdzie rozgrywają się wypadki rodem z westernu, pełne czarnego humoru. W rolach głównych między innymi: Maja Ostaszewska, Mateusz Kościukiewicz, Dawid Ogrodnik, Andrzej Chyra, Agata Kulesza. Film został również nagrodzony za kostiumy, scenografię i charakteryzację.
W repertuarze Kina Studyjnego GCF jest również „Śniegu już nigdy nie będzie”, najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej zrealizowany we współpracy z Michałem Englertem. Tu wydarzenia rozgrywają się na bogatym podmiejskim osiedlu, gdzie poruszenie wśród mieszkańców wywołuje pojawienie się Żeni, mężczyzny ze wschodu, który odznacza się niezwykłym darem. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w duże samotnych kobiet. W filmie występują: ukraińsko-angielski aktor Alec Utgoff („Stranger Things”, „Mission: Impossible – Rogue Nation”) oraz Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Weronika Rosati, Katarzyna Figura, Andrzej Chyra, Łukasz SimlatKrzysztof Czeczot.
Kolejną premierą tygodnia jest „Na rauszu”, nagrodzony Oscarem w kategorii „najlepszy film międzynarodowy” oraz Europejskimi Nagrodami Filmowymi, najnowszy film Thomasa Vinterberga, z Madsem Mikkelsenem w roli głównej. W repertuarze ponadto m.in.: „Spacer z Aniołami”, „Ludzki głos”, „La Gomera”, „Nomadland”. Kino działa przez siedem dni w tygodniu.
Szczegóły oraz możliwość zakupu biletu online na stronie: www.gcf.org.pl.
Kino działa w reżimie sanitarnym, zgodnie z którym w sprzedaży dostępna jest połowa miejsc na widowni, w każdej z trzech sal kinowych – Warszawie, Goplanie i Morskim Oku. Dzięki temu widzowie mogą zachować bezpieczny dystans. Obowiązuje konieczność dezynfekcji rąk oraz noszenia maseczek.

ikona