1457 (1157) 2021-06-11 - 2021-06-17

Wolniej i bezpieczniej na ul. Halickiej

Kolejna dzielnicowa ulica zyska nową organizację ruchu. Drogowcy rozpoczęli pierwszy etap robót na ul. Halickiej, gdzie powstał już próg zwalniający, a chodnik na wysokości sklepu Biedronka jest właśnie modernizowany. Dzięki temu droga do Szkoły Podstawowej nr 13 będzie bezpieczniejsza.– Rozpoczęliśmy kolejne realizacje drogowe w rejonach gdyńskich placówek edukacyjnych. W ramach działań podnoszących bezpieczeństwo ruchu przy szkołach wprowadzamy Strefy Tempo 30, barierki, słupki odblaskowe czy wyniesione przejścia dla pieszych. Tym razem poprawimy standard chodników i zadbamy o to, aby zredukować prędkość jazdy w bezpośrednim sąsiedztwie podstawówki przy ul. Halickiej. Próg zwalniający z pewnością zmobilizuje kierowców do zdjęcia nogi z gazu. Tym samym dzieci docierające do swojej szkoły będą mogły bezpieczniej do niej dojść i wrócić do domu – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.
Nowa organizacja ruchu będzie polegała na wprowadzeniu jednego kierunku na odcinku ul. Halickiej od zjazdu do sklepu Biedronka do skrzyżowania z ul. ks. bpa J. B. Szlagi oraz wprowadzeniu kontraruchu rowerowego. Istniejący, tzw. podrzutowy próg zwalniający został już zlikwidowany. W jego miejsce pojawił się nowy – z kostki o szerokości 250 cm. Wysokość zaprojektowanego wyniesienia progu to ok. 8-10 cm. Całość uzupełnią nowe znaki pionowe.
Roboty drogowe na ul. Halickiej nadzorują inżynierowie z Referatu Utrzymania Dróg i Obiektów Inżynierskich ZDiZ w Gdyni.
Wykonanie nowej organizacji ruchu w ciągu ul. Halickiej jest finansowane w ramach umowy drogowej ze środków przekazanych przez inwestora JM Nieruchomości BIS sp. z o.o. w wysokości 105 000 zł.