1457 (1157) 2021-06-11 - 2021-06-17

Wystawy

Gdynia Rodzinna zaprasza na wystawę fotografii Barbary Matwiejczyk i Piotra Manasterskiego pt. „Bliskość. Czułość.” w Gdyńskim Centrum Filmowym (pl. Grunwaldzki 2).
Powstało 12 unikatowych fotografii dokumentujących bliskość i czułość rodziców i dzieci. Wystawa potrwa do 17 czerwca w Sali Wystaw w Gdyńskim Centrum Filmowych, pl. Grunwaldzki 2.
Wstęp wolny.
***
Finałową wystawę prac nadesłanych na międzynarodowy konkurs „I Live by the Sea” można oglądać na skwere Arki.
Wystawa ma na celu podniesienie świadomości dotyczącej spraw morza, problemów związanych ze zmianą klimatu oraz nadmierną eksploatacją akwenów morskich przez człowieka.
Wystawa ma charakter plenerowy – prace młodych artystów będą prezentowane do 27 czerwca.
***
Kaszubskie Forum Kultury i Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie O/Gdynia zapraszają do obejrzenia wystawy „Kadry z życia Wojciecha Kiedrowskiego” działacza społecznego, redaktora i wydawcy. W tym roku mija 10. rocznica śmierci Wojciecha Kiedrowskiego.
Fotografie prezentowane na wystawie pochodzą z archiwum Renaty Kiedrowskiej.
Wystawę przygotowało Muzeum Kaszubskie w Kartuzach wspólnie z KFK w Gdyni.
Wystawę można zwiedzać w reżimie sanitarnym do 31 lipca w godz. pracy KFK (al. Marsz. Piłsudskiego 18).
***
Koło Plastyków im. prof. Wacława Szczeblewskiego zaprasza na wystawę „Kwiaty” Zofii Orczyńskiej.
Wystawę można można oglądać w Towarzystwie Miłośników Gdyni, ul. Władysława IV 51, w dniach : poniedziałek, środa, piątek w godz. 11.00-13.00 i czwartek 15.00-17.00.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę na Darze Pomorza przygotowaną we współpracy z Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku.
Wystawę można oglądać do 30 czerwca. Relacja na żywo i wirtualna galeria są dostępne na profilu www.facebook.com/eraart.spaw.
***
W Galerii Klif (al. Zwycięstwa 256) można oglądać wystawę fotografii z archiwum Muzeum Miasta Gdyni. Ekspozycja „Zwierzęta i morze” prezentuje zdjęcia pochodzące z lat 1921-1983 i jest dostępna dla odwiedzających do 28 czerwca.
„Zwierzęta i morze” jest ósmą wystawą zorganizowaną przez Muzeum Miasta Gdyni i Galerię Klif.
Oprócz wystawy „Zwierzęta i morze”, latem w sali wystawienniczej Galerii Klif zaprezentowane zostaną fotografie przybliżające twórczość Eryki i Jana Drostów, jednego z najciekawszych tandemów projektanckich w powojennej historii wzornictwa szkła. Ekspozycja „(Twoje) Szklane Historie” będzie okazją do przyjrzenia się swojej kolekcji szkieł użytkowych.
Jesienią i zimą zaprezentowane zostaną kolekcje zbiorów Muzeum Miasta Gdyni związane z portem.
Wystawy dostępne są dla zwiedzających w wydzielonej przestrzeni ekspozycyjnej na parterze Galerii Klif.