1457 (1157) 2021-06-11 - 2021-06-17

Żeglarska Parada Świętojańska

19 czerwca o godz. 12.00 w ramach Święta Morza odbędzie się Żeglarska Parada Świętojańska. Dziesiątki jachtów przepłyną z Gdyni do Gdańska. To doskonała okazja do obserwowania jednostek w pełnej krasie. W paradzie wezmą udział m.in. „Dar Młodzieży” czy „Zawisza Czarny”.


Żaglowce będzie można obserwować również na dalszym odcinku parady – z plaż w Sopocie czy Gdańsku. Warto jednak wybrać się do Gdyni. A to dlatego, że na starcie przygotowano wyjątkowe muzyczne atrakcje. O godz. 11.00 i 16.30 odbędzie się koncert Męskiego Chóru Szantowego Zawisza Czarny (z pokładu „Zawiszy Czarnego” z okazji 60. rocznicy żaglowca).
Chęć udziału w czerwcowej paradzie wyraziły również załogi „Daru Młodzieży”, „Pogorii” czy „Generała Zaruskiego”. Wzdłuż parady popłynie też jacht I love Poland.
Żeglarze, którzy chcieliby wziąć udział w paradzie, wciąż mogą zgłaszać się do organizatorów – za pośrednictwem strony zeglarskaparadaswietojanska.pl, a także kontaktując się z Jerzym Jałoszewskim, koordynatorem imprezy mailowo: jerzy.jaloszewski@dalmor.pl.