1460 (1160) 2021-07-09 - 2021-07-22

Po dokumenty i zaświadczenia bez rezerwacji wizyty

Część urzędowych spraw można załatwić bez wcześniejszej rezerwacji wizyty. Są to: odbiór dowodu osobistego, rejestracyjnego czy prawa jazdy. Od ręki można też otrzymać zaświadczenie w sprawach dowodów osobistych lub z ewidencji ludności. Bez rejestracji wizyty można złożyć wniosek o wydanie odpisu aktu stanu cywilnego.

Jak wygląda obsługa na miejscu? Wystarczy przyjść, pobrać bilet z automatu biletowego i poczekać na wywołanie swojego numeru. W budynku urzędu obowiązują zasady reżimu sanitarnego.
Wydział Architektoniczno-Budowlany przyjmuje interesantów w punkcie konsultacyjnym w holu głównym Urzędu Miasta Gdyni. Wystarczy wcześniej umówić się na spotkanie, wysyłając e-mail na adres: warchitektury@gdynia.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu: 58 668 84 00. W przypadku niezaplanowanych wizyt należy udać się do punktu informacyjnego w budynku urzędu i poprosić o kontakt telefoniczny z sekretariatem wydziału.
W przypadku wszystkich pozostałych spraw wciąż obowiązuje rezerwacja wizyt. Można to zrobić online na stronie
www.bip.um.gdynia.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu: 58 626 26 26.
W punkcie informacyjnym Gdyńskiego Centrum Kontaktu mieszkańcy mogą się dowiedzieć, jak najszybciej załatwić daną sprawę, a także zarezerwować wizytę.
Dokumenty potrzebne do załatwienia różnego rodzaju spraw można składać w biurze podawczym Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Gdyni – zarówno w budynku przy al. Marsz. Piłsudskiego, jak i przy ul. 10 Lutego. Punkty działają w godz. 8.00-16.00.
Wciąż można korzystać z urzędowego paczkomatu oraz wrzutni na dokumenty. To rozwiązania dostępne bezpłatnie przez 24 godziny i 7 dni w tygodniu. Dzięki temu mieszkańcy mogą pozostawić korespondencję adresowaną do urzędu w bezpiecznym miejscu od strony ul. Bema i o dogodnej porze. Wrzutnia działa także przy wejściu głównym do budynku przy ul. 10 Lutego.

ikona