1469 (1169) 2021-10-01 - 2021-10-07

Poznaj tajemnice morza – Akwarium Gdyńskie zaprasza

W ofercie Centrum Edukacji Akwarium Gdyńskiego ponownie pojawiły się zajęcia stacjonarne, które odbywają się w Akwarium Gdyńskim. Do wyboru są warsztaty w laboratorium lub pokazy w formie prezentacji multimedialnej połączonej z przedstawieniem wybranych okazów.

Tematy i scenariusze zajęć przygotowano we współpracy z nauczycielami i grupami szkolnymi. Powstały również na bazie 20-letniego doświadczenia Akwarium Gdyńskiego w edukacji morskiej. To np. „Wyprawa na dno oceanu”, „Spotkanie z Morzem Bałtyckim” czy „Tajemniczy świat głębin”.
Zajęcia są dostosowane do wieku uczestników. Uczniowie z klas 0-IV szkół podstawowych używają podczas nich lup i preparatów zwierzęcych. Z kolei starsze dzieci i młodzież korzystają też z binokularów. Podczas warsztatów młodzi ludzie mogą dowiedzieć się więcej m.in. o: ekologii morza, bioróżnorodności Zatoki Puckiej, chemii wody czy florze i faunie Bałtyku. Zajęcia odbywają się zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego.
Wciąż można także korzystać z zajęć terenowych. Edukacja morska pod chmurką to szansa na zapoznanie się z „Tajemnicami orłowskiego klifu” oraz „Mieszkańcami Bałtyku”.
Natomiast ci, którzy nie mogą przyjechać do Akwarium Gdyńskiego, mają szansę wziąć udział w zajęciach online. Odbywają się one w języku polskim lub angielskim. Podczas nich młodzi odkrywcy mają okazję m.in. poznać zwierzęta raf koralowych, czy dowiedzieć się więcej o rekinach i mieszkańcach Akwarium Gdyńskiego.
Zajęcia są płatne. Regulaminy, ceny i tematy zajęć można znaleźć na stronie Akwarium Gdyńskiego.
Rezerwacje zajęć odbywają się elektronicznie. Wystarczy napisać e-mail na adres: akwarium.edukacja@mir.gdynia.pl.
Można też zapisać się pod nr. tel. 587 326 620 (od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30).

ikona