1469 (1169) 2021-10-01 - 2021-10-07

Przed nami forum gorących dyskusji

Już po raz 20. Gdynia stanie się miejscem gorących dyskusji o morzu. 2 dni, ponad 30 prelegentów, 5 na nowo zdefiniowanych paneli tematycznych, szanse i wyzwania dla gospodarki morskiej w pandemicznej rzeczywistości – to wszystko podczas 20. edycji Forum Gospodarki Morskiej Gdynia, które odbędzie się w dniach 7-8 października.


Morska energetyka wiatrowa na Bałtyku, konsekwencje budowy portów zewnętrznych w Polsce, perspektywy rozwoju polskiego przemysłu okrętowego, biznes żeglarski oraz szkolenie kadr m.in. na rzecz inwestycji w zakresie offshore wind – to główne tematy wydarzenia. Debaty z udziałem przedsiębiorców, przedstawicieli świata nauki i dyplomacji zaplanowane zostały w ramach pięciu paneli: Technologie Morskie, Porty i Logistyka, Biznes w Żeglarstwie, Edukacja Morska oraz Energia Odnawialna.
Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą Anne Clunes, Ambasadorka Wielkiej Brytanii, Ole Toft, Ambasador Królestwa Danii, Magda Kopczyńska, dyrektor ds. innowacyjnej i zrównoważonej mobilności Dyrekcji Generalnej ds. Mobilności i Transportu Komisji Europejskiej.
Tegoroczna edycja Forum odbędzie się w formule online, paneliści oraz zaproszeni goście specjalni spotkają się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Udział w Forum jest bezpłatny. Aby otrzymać dostęp do transmisji wydarzenia należy zarejestrować się na stronie głównej wydarzenia www.forum.gdynia.pl.

ikona