1469 (1169) 2021-10-01 - 2021-10-07

Teatr Gdynia Główna zaprasza

Teatr Gdynia Główna zaprasza:
– 2 października godz. 19.00 na dwa spektakle oparte na prozie Stanisława Lema i w reż. Ewy Ignaczak jednego wieczoru.
Maska to fascynujące odkrycie zgromadzi niemal wszystkich naukowców i dziennikarzy z każdego cywilizowanego zakątka kosmosu. Atrakcją Kongresu Futurologicznego będzie prezentacja zrekonstruowanego androida, u którego pierwszy raz w historii mogła pojawić się sztuczna inteligencja.
Gdzie kończy się żywy człowiek, a zaczyna bezduszna maszyna? Co jest ważniejsze – prawo czy etyka? Na te pytania spróbuje odpowiedzieć rozprawa sądowa przeciwko kierowcy rajdowemu Mr. Johnsowi, którego wszystkie fragmenty ciała wymieniono po wypadkach na nowoczesne protezy.
Bilety 45/50 zł.
– 3 października godz. 12.00 na Stację Bajek – „Bajka o księżniczce Popi i smoku Tarabistarku” Pierre’a Gripariego.
Jak znaleźć ukochanego, który pojawia się tylko w snach i jakim sposobem pokonać mocarnego smoka Tarabistraka? Na te pytania będzie musiała znaleźć odpowiedź główna bohaterka. Dzielna i odważna księżniczka przemierzy świat w poszukiwaniu swojego wyśnionego ukochanego, księcia Pipo.
Bilety: 30 zł
– 9 października godz. 19.00 „Kongres Futurologiczny” Stanisława Lema.
Jak odróżnić ułudę od rzeczywistości? Czy obudzenie się z koszmaru oznacza ostateczny powrót do prawdziwego życia? Właśnie na takie pytania i dylematy będzie musiał znaleźć odpowiedź Ijon Tichy, gwiezdny podróżnik i prelegent Kongresu Futurologicznego.
Bilety 35/40 zł.
– 10 października godz. 18.00 „Teohiphip” wg „Podróży 20” z „Dzienników gwiazdowych” Stanisława Lema.
Spektakl Grzegorza Kujawińskiego stanie się fascynującą podróżą przez historię ludzkości, odpowie na pytanie, dlaczego nasza historia wygląda tak, a nie inaczej i w przekonujący sposób pokaże, czym grożą zabawy w Boga.
Bilety 35/40 zł.
Bilety online:
www.teatrgdyniaglowna.interticket.pl.
Szczegóły na stronach:
www.teatrgdyniaglowna.pl,
www.facebook.com/teatrgdyniaglowna.

ikona