1471 (1171) 2021-10-15 - 2021-10-21

Prace przy budowie Węzła Karwiny już trwają

Za nieco ponad 1,5 roku mieszkańcy Gdyni będą mogli korzystać z nowoczesnego Węzła Karwiny. Prace nad jedną z najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych miasta już się rozpoczęły.


Obecne prace skupiają się na ulicach: Strzelców i Chwaszczyńskiej. Na pierwszej wykonano 260 m kanalizacji deszczowej, kontynuowane są prace związane z przebudową sieci wodociągowej, a także wykonano makroniwelację pod nowy układ drogowy i rozpoczęto korytowanie pod warstwy konstrukcyjne jezdni. Na drugiej zaś (na odcinku od ulicy Myśliwskiej do Gryfa Pomorskiego) zakończyła się przebudowa sieci CO oraz dwóch odcinków sieci gazowej. Obecnie trwają tam pracę nad zmianami w sieciach teletechnicznych.
W kolejnym etapie na ul. Strzelców czeka nas ciąg dalszy robót związanych z przebudową podziemnej infrastruktury, budowa konstrukcji jezdni oraz chodników. Prace na ul. Chwaszczyńskiej upłyną zaś pod znakiem przebudowy kolejnych sieci CO i słupów trakcji trolejbusowej.
– Trwająca już budowa to znak, że uda się zamknąć całe zadanie zgodnie z wcześniej przyjętym przez nas harmonogramem. To jeden z najważniejszych projektów infrastrukturalnych, które realizujemy w ostatnich latach w Gdyni – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.
Zakres robót przy inwestycji wartej 101 701 906, 61 zł brutto obejmuje przebudowę skrzyżowań, udogodnienia dla zmotoryzowanych, rowerzystów oraz pieszych.
Zadanie realizowane jest w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) i współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.
Inwestycja będzie objęta pięcioletnią gwarancją wykonawcy.

ikona