1471 (1171) 2021-10-15 - 2021-10-21

„Rodzicu wpadnij zapytać” – bezpłatne cykliczne spotkania

Gdynia Rodzinna zaprasza chętnych rodziców – mamy i ojców – na spotkania grupy dla rodziców „Rodzicu wpadnij zapytać”. Wspólnie nauczą się, jak lepiej towarzyszyć dziecku w trudnych sytuacjach oraz jak MY możemy pomóc dzieciom w codziennym życiu.


Idealną sytuacją jest, gdy dziecko w domu rodzinnym (lub rodzinie zastępczej) ma możliwość korzystania z nielimitowanego, życzliwego, ciepłego i mądrego wsparcia.
Spotkania kierowane są do osób, które chcą dowiedzieć się, jak wspierać dziecko, jak mu towarzyszyć, jak reagować na kryzysy, spadki nastroju, okresy nasilenia niepokojących objawów, jak ratować życie i zdrowie dziecka w sytuacjach krytycznych – weź udział w spotkaniach grupy dla rodziców.
Będą wspólnie uczyć się, jak przywrócić utraconą równowagę psychiczną, jak zwiększyć odporność psychiczną i co kryje się pod pojęciem „pierwsza pomoc…psychologiczna”.
Oprócz waloru wsparcia będzie to także okazja do dzielenia się własnymi dobrymi doświadczeniami i nauczenia się technik para-profesjonalnego pomagania, które można stosować w zwykłych, domowych warunkach.
Spotkania poprowadzi: Krzysztof Sarzała, pedagog, wykładowca UCK w Gdańsku, wieloletni koordynator w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Centrum Pomocy Dzieciom w Gdańsku.
Spotkania będą odbywać się w Centrum Aktywności Rodziny (ul. Świętojańska 1) w co drugą środę do 22 grudnia w godz. 15.00-18.00. Do grupy można dołączyć w dowolnym momencie w ciągu tych trzech godzin jego trwania.
Udział jest nieodpłatny dla uczestników.
Obowiązuje rygor przestrzegania wszelkich obowiązujących zasad związanych z bezpieczeństwem i zdrowiem uczestników oraz prowadzących.

ikona