1471 (1171) 2021-10-15 - 2021-10-21

Rozśpiewana Gdynia. Muzycznie w MDK

Na nadchodzące miesiące Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni przygotował sporą dawkę muzycznych doznań. Przed nami kolejne edycje festiwali Dźwięki Wolności oraz Zimowe Granie. Aby wziąć udział w konkursach, wystarczy wybrać odpowiedni repertuar, zaśpiewać i wysłać swoje zgłoszenie do organizatorów. Pamiętajmy, że liczy się kreatywność i miłość do muzyki.


Nadchodzą Dźwięki Wolności
Ogólnopolski Festiwal Dźwięki Wolności Gdynia 2021 odbędzie się w formie online. Do udziału mogą się zgłaszać: soliści, duety, zespoły wokalne i rodzinne.
Wokalistów mogą awizować szkoły, przedszkola oraz inne placówki edukacyjne, a także rodzice. Pełnoletni uczestnicy mogą się zapisywać sami. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 25 października.
Co zaśpiewać? Do konkursu można przygotować piosenkę polską lub zagraniczną, koniecznie o tematyce niepodległościowej.
Koszt akredytacji wynosi: soliści – 50 zł, duety – 70 zł i zespoły – 30 zł za osobę.
Więcej informacji oraz regulamin konkursu Dźwięki Wolności znajdują się na stronie internetowej MDK oraz w wydarzeniu na Facebooku.
Zimowe Granie z finałem w grudniu
Jaki repertuar warto przygotować na Zimowe Granie Gdynia 2021? To może być piosenka polska albo zagraniczna, o tematyce zimowej lub świątecznej. Można zaśpiewać kolędy i pastorałki – wszystko zależy od kreatywności uczestników.
W konkursie mogą wziąć udział: soliści i duety, zespoły wokalne (od 3 do 15 osób) oraz rodzinne (min. 2 osoby śpiewające). Co ważne, w tej ostatniej kategorii nie ma ograniczeń wiekowych.
Koszt akredytacji wynosi: soliści – 50 zł, duety – 70 zł i zespoły – 30 zł za osobę.
Zgłoszenia do konkursu można wysyłać do 19 listopada. Finał nastąpi 18 grudnia.
Z biurem organizacyjnym konkursu Zimowe Granie można się skontaktować mailowo pod adresem: zimowegranie@mdk.gdynia.pl lub pod nr. tel. 512 496 277 lub 58 698 86 18.

ikona