Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1471 (1171) 2021-10-15 - 2021-10-21

Teatr Gdynia Główna zaprasza

Teatr Gdynia Główna zaprasza:
– 16 października o godz. 19.00 na „Harce kupidynowe czyli niecne morsztyny” na podst. poezji barokowej w reż. Idy Bocian.
Ten najbardziej pikantny w repertuarze gdyńskiego teatru spektakl odważnie balansuje na granicy teatru i happeningu, bada granice strefy komfortu widza, jednocześnie prezentując fascynującą mozaikę poezji barokowej w nieoczywistej i nowoczesnej interpretacji. Monodram przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych z jednej strony próbuje zachwycić soczystością rymów i lekkością barokowych metafor, a z drugiej może wywołać rumieńce i zakłopotanie zaskakującymi odniesieniami do współczesności. Mimo sowizdrzalskiej atmosfery „kupidynowej szkoły” okazuje się, że konfrontacja nowoczesności z barokiem ma intrygujący słodko-gorzki posmak.
Bilety 35/ 40zł. Spektakl tylko dla dorosłych.
– 17 października godz. 12.00 na Stację Bajek: „Dzielny kapitan Ahab” insp. „Moby Dickiem” Hermana Melville’a w reż. Grzegorza Kujawińskiego.
Awanturnicza podróż morska! Młody chłopiec imieniem Izmael zaciąga się na statek wielorybniczy dowodzony przez kapitana Ahaba. Nie wie jeszcze, że po wejściu na pokład rozpocznie się największa przygoda jego życia. W trakcie wojaży zakosztuje trudnego marynarskiego życia na statku, zmierzy się ze swoimi słabościami i lękami, kształtując w ten sposób swój charakter.
Bilety: 30 zł.
Bilety online: www.teatrgdyniaglowna.interticket.pl.
Szczegóły na www.teatrgdyniaglowna.pl,
www.facebook.com/teatrgdyniaglowna.

ikona