1472 (1172) 2021-10-22 - 2021-10-28

Bank mleka w Szpitalu Morskim

Zdarza się, że ze względu na zbyt wczesny poród lub choroby zagrażające życiu, świeżo upieczona mama nie może podawać dziecku swojego naturalnego pokarmu. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą banki mleka. W Gdyni taki punkt działa już od trzech lat w Szpitalu Morskim im. PCK. Zawsze chętnie przyjmuje kobiety, które chcą się podzielić mlekiem i wesprzeć inne mamy.


Bank Mleka Kobiecego to małe laboratorium zajmujące się pozyskiwaniem od kobiet naturalnego pokarmu, jego bezpiecznym przechowywaniem oraz dostarczaniem go do potrzebujących maluchów. W Gdyni taki bank funkcjonuje w Szpitalu Morskim im. PCK przy ul. Huzarskiej 1.

Mleko dawczyń jest bezpieczne, przechodzi szereg badań, a jego stan jest na bieżąco monitorowany przez wykwalifikowany personel.

Kobiety, które chciałyby zostać honorowymi dawczyniami mleka, mogą się zgłaszać, wysyłając maila na adres: bankmleka@szpitalepomorskie.eu lub dzwoniąc pod nr. tel. 58 72 60 138, 58 72 60 494.
Więcej informacji na temat banku mleka znajduje się na stronie internetowej Szpitali Pomorskich w zakładce ABC pacjenta.

ikona