1472 (1172) 2021-10-22 - 2021-10-28

Experyment z szansą na prestiżową nagrodę

Najlepsza instytucja popularyzująca naukę – być może wkrótce takim tytułem będzie cieszyć się Centrum Nauki Experyment. Placówka otrzymała nominację w 17. edycji konkursu „Popularyzator Nauki”. Laureatów poznamy pod koniec listopada.To druga szansa Centrum Nauki Experyment na nagrodę w tym prestiżowym konkursie. W 2015 roku nominacja w kategorii „Instytucje pozanaukowe” przerodziła się w statuetkę. Czy tak będzie w tym roku? Przekonamy się wkrótce.

To już 17. edycja konkursu Popularyzator Nauki. W tym roku nagrody przyznane zostaną w pięciu kategoriach: Naukowiec, Animator, Zespół, Media, Instytucja.

To właśnie w tej ostatniej nominację zdobyło Centrum Nauki Experyment w Gdyni.
O statuetkę powalczy ono z Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport, Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej, Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego oraz poznańskim Instytutem Genetyki Człowieka PAN. Ponadto spośród nominowanych we wszystkich kategoriach kapituła wybierze laureata Nagrody Głównej.
Laureatów tegorocznej edycji konkursu poznamy pod koniec listopada.
Najlepsi popularyzatorzy nauki wybierani są już od 2005 roku. Konkurs organizowany jest przez serwis „Nauka w Polsce” Polskiej Agencji Prasowej we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Popularyzator Nauki jest najstarszym i najbardziej prestiżowym tego typu plebiscytem w Polsce. O szczegółach konkursu przeczytać można w serwisie „Nauka w Polsce”.

ikona