1472 (1172) 2021-10-22 - 2021-10-28

Kwestuj i pomagaj

Kwesta listopadowa na rzecz gdyńskiego hospicjum to tradycja. Zdjęcie archiwalne // fot. Michał Puszczewicz

Kwesta listopadowa na rzecz gdyńskiego hospicjum to tradycja. Zdjęcie archiwalne // fot. Michał Puszczewicz

Listopadowa kwesta na rzecz Hospicjum im. św. Wawrzyńca to już tradycja. W tym roku zbiórka ponownie odbędzie się na największych gdyńskich nekropoliach oraz na cmentarzach w Kosakowie i Rumi. Potrwa od 29 października do 2 listopada. Trwa nabór wolontariuszy, którzy chcą dołączyć do akcji i pomóc w zbiórce. Każdy jest mile widziany. Kwestować może zarówno młodzież, jak i dorośli. Zgłoszenia są przyjmowane do 26 października.


Kwesta będzie prowadzona na gdyńskich cmentarzach komunalnych: Witomińskim, przy ul. Spokojnej i w Kosakowie, a także w Rumi oraz cmentarzu wojskowym na Oksywiu. Datki będzie można przekazać tradycyjnie, wrzucając pieniądze do puszki, ale nie tylko. Kolejna opcja to płatność bezgotówkowa. Pojawią się puszki bezdotykowe, dzięki którym można przekazać datek za pomocą telefonu.

Aby zbiórka przebiegała sprawnie, potrzebna jest pomoc wolontariuszy. Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni poszukuje chętnych, którzy chcieliby zaangażować się w akcję i kwestować w szczytnym celu. Do udziału w zbiórce mogą zgłaszać się dorośli oraz młodzież – osoby od 12. roku życia – z Trójmiasta i okolic. Jak to zrobić? Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny online. Rejestracja trwa do 26 października. Potrzeba ponad 600 wolontariuszy.

– Młodzież (osoby niepełnoletnie) może pomóc w zbiórce pieniędzy tylko za zgodą rodzica lub dorosłego opiekuna, który musi wypełnić formularz zgłoszeniowy i zapoznać się z regulaminem akcji. Do dokumentu dołączono też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania – mówi Justyna Januka, koordynatorka akcji.

Wolontariusze mogą wybrać miejsce, dzień i godziny, w których chcą kwestować. Nad ich pracą będą czuwać doświadczeni koordynatorzy, którzy udzielą im niezbędnych informacji i w razie potrzeby cały czas będą służyć pomocą.

Zebrane środki zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby podopiecznych hospicjum dla dorosłych oraz dla Domu Hospicyjnego dla Dzieci „Bursztynowa Przystań”.

Szczegółowe informacje na temat wolontariatu można znaleźć na facebookowym profilu Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni.

  • ikonaOpublikowano: 21.10.2021 13:55
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 21.10.2021 13:56
  • ikonaZmodyfikował: Weronika Rozbicka
ikona