1472 (1172) 2021-10-22 - 2021-10-28

Nowe podcasty UrbanLabu

Premierowe odcinki nowej serii podcastów UrbanLabu Gdynia w serwisach Podbean lub Spotify pojawiają się w piątki o godz. 15.00.


– 22.10: Ślad wodny – jak oszczędzać wodę?
Chcesz oszczędzać wodę? Nie jedz hamburgera. Do produkcji jednego hamburgera zużywa się kilka metrów sześciennych wody. Tymczasem jeden metr sześcienny wody, to jej dziesięciodniowe zużycie przez przeciętnego człowieka. Jak oszczędzać wodę? Po co oszczędzać wodę? Co może nam dać zadbanie o to, by używać deszczówki? Jak zmienić swoje myślenie o wodzie?

– 29.10: Zielone inicjatywy
Drobne inicjatywy mieszkańców mają duży wpływ na otoczenie, w którym żyjemy. Z roku na rok liczba pomysłów na ekologiczne działania w mieście jest coraz większa. Warto je upowszechniać.

– 5.11: Praca zdalna
Praca zdalna, wymuszona przez pandemię była dużym wyzwaniem dla pracowników różnych branż, także dla naukowców. Szybko okazało się jednak, że tam gdzie są wyzwania, istnieją także szanse.

– 12.11: Jadalne miasto
Pandemia zmieniła nasze podejście do żywności, do kupowania i przyrządzania posiłków. Pojawiło się więcej inicjatyw, które przedtem były bardzo niszowe. Pieczenie chleba, uprawy balkonowe, zamawianie owoców i warzyw u rolników, którzy przywozili je pod dom. To tylko niektóre z przykładów. Więcej usłyszymy w podcaście.

– 19.11: Kto jest gotowy na wyrzeczenia w obliczu zmian klimatu?
Czy Polacy są świadomi ekologicznie, czy tylko oszczędzają? Jak wielkomiejska klasa średnia reaguje na redukcję przyjemności wynikających z konsumpcyjnego stylu życia? Czym różnią się Polacy od Niemców w kwestiach ekologicznych? Kto ma szansę zmienić świat i dlaczego to może się nie udać?

Podcastów można słuchać:
Podbean: www.urbanlabgdynia.podbean.com;
Spotify: www.spoti.fi/3nBRFS1.

UrbanLab Gdynia działa w ramach zadania „Adaptacja Koncepcji Urban Lab w Gdyni” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności.

ikona