1472 (1172) 2021-10-22 - 2021-10-28

Odważni Wygrywają

Już niebawem rozpcznie się 12. edycja Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Odważni Wygrywają”, dotyczącą profilaktyki raka jądra. Organizatorem i inicjatorem akcji jest Fundacja „Gdyński Most Nadziei” (www.mostnadziei.pl). Projekt jest finansowany z budżetu Gminy Miasta Gdynia, a Kampania objęta jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gdyni.Listopad to Międzynarodowy Miesiąc Walki z Męskim Rakiem i właśnie w tym miesiącu, dzięki inicjatywie Fundacji, mieszkańcy Gdyni jak i Trójmiasta, będą mogli skorzystać z licznych, różnorodnych działań promujących profilaktykę nowotworową i zachowania prozdrowotne.

Dzięki regularnemu samobadaniu, możliwe jest wczesne wykrycie raka jądra, który we wczesnym stadium jest wyleczalny niemal w 100 %. Dlatego to właśnie profilaktyka w chorobach nowotworowych jest kluczowa, a skutecznym sposobem na propagowanie tej wiedzy jest Kampania Społeczna „Odważni Wygrywają”, której działania są znane już w całym kraju.

Co roku, w wydarzeniach organizowanych w ramach listopadowej Kampanii, brało udział setki mieszkańców Trójmiasta, ale nasze działania widoczne są w całej Polsce. Również w tym roku odbędzie się szereg wydarzeń!

Harmonogram odważnych wydarzeń listopadowych:
– 7.11 - morsowanie Gdynia,
– 14.11 - morsowanie Sopot,
– 16.11 - ćwiczenia z czterokrotnym Mistrzem Polski – rugbistami z Arki Gdynia na Międzynarodowym Stadionie Rugby,
– 21.11 - morsowanie Gdańsk,
– 12-23.11 - II Odważny Bieg (wirtualny),
– 27.11 - trening z komandosami KRS Formoza.

Odważne trójmiejskie restauracje, w których można będzie spróbować „odważnych” dań i napojów, a 10 proc. z ich sprzedaży zostanie przekazanych na kontynuację działań edukacyjnych dla młodzieży prowadzonych przez Fundację.

Przebieg Kampanii i kolejne niespodzianki na bieżąco publikowane są na stronie
www.odwazni.com oraz profilu na Facebooku www.facebook.com/OdwazniWygrywaja.

ikona