1472 (1172) 2021-10-22 - 2021-10-28

Wystawy

Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) zaprasza na wystawę czasową „Klimaks”. Opowiada o relacji łączącej człowieka i jego środowisko naturalne z perspektywy wyjazdów Polaków do Ameryki Południowej na przełomie XIX i XX wieku.

Wystawę można oglądać do 12 grudnia 2021 r.

***

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na wystawę historii wzornictwa szkła i twórczości wybitnych projektantów – Eryki i Jana Drostów, z cyklu „Polskie Projekty Polscy Projektanci”.
Na wystawie ukazany jest dorobek jednego z najciekawszych tandemów projektanckich w powojennej historii wzornictwa szkła. W atrakcyjny poznawczo sposób przedstawiono szkła produkowane masowo oraz realizacje unikatowe, ich miejsce w historii polskiego wzornictwa oraz przełomową technologię szkła prasowanego.

Można ja oglądać do 9 stycznia 2022 r.

***

Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę malarstwa zorganizowaną z okazji 25-lecia. W wystawie biorą udział artyści zrzeszeni w stowarzyszeniu.
Prace można oglądać w lokalu artystycznym „TYGIEL”, ul. Abrahama 86 (wejście od ul. Władysława IV) do 30 października.
Strona www.eraartprofile.pl

***

Klub Marynarki Wojennej „Riwiera” zaprasza na wystawę grafiki Wojciecha Kostiuka pt. „Jesień Średniowiecza. Sen o Boschu”.
Grafiki można oglądać do 8 listopada.

***

W sali wystawienniczej „ART 39” można oglądać wystawę prac Magdaleny Abakanowicz przygotowaną z okazji nadania Państwowemu Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni jej imienia. Wystawę można oglądać do 31 października.
Można ją zobaczyć w sali wystawienniczej przy ul. Orłowskiej 39 od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-16.00 oraz w weekendy w godz. 12.00-17.00.
Wstęp wolny.

***

Muzeum Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza na wystawę stałą „Mamy rozkaz Cię utrzymać...”
Muzealna nowoczesność, multimedia połączone z klasyką i zabytki pełne śladów przeszłości, tworzą opowieść o stu latach historii polskiej Marynarki Wojennej.

Muzeum zaprasza również na wystawę „Trud i zwątpienie”, która powstała we współpracy z Narvik War and Peace Centre. Autorem wystawy o polskich jeńcach wojennych i pracownikach przymusowych w Północnej Norwegii w latach 1942-45 jest Michael Stokke, ze strony polskiej badania prowadził Andrzej Święch.

Wystawa będzie czynna do połowy stycznia 2022 r.

***

Ekspozycję muzealną w Domku Żeromskiego w Orłowie można zwiedzać z kustoszem w soboty i niedziele w godz. 11.00-16.00 (od września do maja). Poświęcona jest życiu i twórczości Stefana Żeromskiego.
Wejście do domku od ul. Zacisznej.
Wstęp wolny.
Strona: www.orlowo.gdynia.pl.

***

Kaszubskie Forum Kultury oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie O/Gdynia zapraszają do obejrzenia wystawy poplenerowej prezentującej dzieła twórców ludowych Pomorza. Zostaną zaprezentowane prace artystek, które uczestniczyły w tym wydarzeniu: Bogusławy Bach, Reginy Białk, Zofii Botulińskiej, Teresy Ellwart, Anny Erdmańczyk, Danuty Gacek, Zofii Mielke, Alicji Serkowskiej i Teresy Uzdrowskiej-Szlagowskiej.
Wystawa będzie dostępna do 30 listopada w siedzibie Kaszubskiego Forum Kultury (al. Marsz. Piłsudskiego 18).

ikona