Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1472 (1172) 2021-10-22 - 2021-10-28

Za nami „Młode Albatrosy”

Konkurs „Młode Albatrosy” rozstrzygnięty! Poznaliśmy kinematograficzne talenty i wiemy, kto stworzył najlepszą pracę. Nagrodę główną zdobył Piotr Kaźmierczak za film „Chwile”. Przyznano też wyróżnienia i nagrody specjalne.


Ogólnopolski Festiwal Filmów Uczniowskich „Młode Albatrosy” to konkurs dla najmłodszych kinematograficznych talentów. W tym roku odbyła się jego 7. edycja. W szranki stanęli uczniowie szkół podstawowych z całej Polski, których pasjonuje kino.

Młodzi twórcy, którzy rywalizowali w konkursie, mieli za zadanie przygotować film fabularny, dokumentalny, eksperymentalny, teledysk, własną interpretację tekstu literackiego lub animację o dowolnej tematyce. Produkcja nie mogła mieć więcej niż 10 minut.

Jury w składzie: Danuta Maliszewska (dyrektor SP nr 51 w Gdyni) – prze-wodnicząca, Ewa Kurasz, Joanna Antczak-Sokołowska (SP nr 51 w Gdyni), Janusz Żurawski SP 51, sekretarz jury), przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii „Animacja” najlepszy okazał się Piotr Kaźmierczak i jego film „Chwile”. Drugie miejsce zajęła Magdalena Stanek – autorka produkcji „Better samurai”. Na ostatnim stopniu podium znalazła się grupa animatorów z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu za film „Krajobraz emocji”.
Wyróżnienia w tej kategorii powędrowały do: Franciszka Zachuty – autora filmu „Gigant” oraz grupy animatorów z Centrum Sztuki Dziecka za produkcję „Góry zbutwiałego króla”.
W kategorii „Teledysk” wyróżniono Patryka Konieczniaka i jego „Wind of Change”.

Nagrody specjalne ufundowane przez Radę dzielnicy Kamienna Góra i Okręgowe Przedsiębiorstwo

Energetyki Cieplnej w Gdyni otrzymały:
Maria Hendzel – za zdjęcia do filmu „Na lipę” w reżyserii Marii Błaszkiewicz,
Maria Błaszkiewicz – za scenografię do filmu „Na lipę” w swojej reżyserii.

Nagrodę przyznało też młodzieżowe jury w składzie: Igor Lewiński, Tymoteusz Dołęgowski i Julia Saks.
„Nagroda Młodego Widza” trafiła do grupy animatorów z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu za film „Krajobraz emocji”.

Gratulujemy.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie organizatora, czyli Szkoły Podstawowej nr 51 www.sp51.gdynia.pl.

ikona