1473 (1173) 2021-10-29 - 2021-11-04

Coraz bliżej święta. Spotkajmy się #wGdyni

Gdzie najlepiej będzie można poczuć magię przedświątecznych przygotowań? Oczywiście na Gdyńskim Jarmarku Świątecznym, który już od 4 grudnia ponownie zagości na placu Grunwaldzkim. To właśnie tam – w pięknej, bajkowej scenerii i przy dźwiękach kolęd – poczujemy atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Gdyński jarmark potrwa do 30 grudnia.O magiczną atmosferę zadbają m.in. wystawcy, artyści i ulubiony gość wszystkich dzieci, czyli Święty Mikołaj.
– Gdyński Jarmark Świąteczny to doskonały sposób na rodzinne spędzenie przedświątecznego czasu. I to w niezwykłej atmosferze. Na placu Grunwaldzkim będziemy mogli odwiedzić stoiska z rękodziełem, posmakować świątecznych potraw z innych krajów, a także obejrzeć występy lokalnych artystów i – co zapewne jest niezwykle ważne dla najmłodszych mieszkańców – spotkać Świętego Mikołaja. Wielu z nas przez cały rok czeka na niezwykły czas Bożego Narodzenia – chcemy, żeby jarmark przedłużył ten okres i rozciągnął go niemal na cały grudzień – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Na odwiedzających będzie czekać 29 stoisk z bogatą ofertą świątecznych dekoracji i pomysłów na prezenty dla najbliższych. Zainteresowani znajdą tam m.in.: ręcznie wykonane ozdoby, stroiki, biżuterię, ceramiczne podkładki, obrazy, świece czy gotowe zestawy prezentowe. Będą także świąteczne wyroby i słodycze, aromatyczne kawy i herbaty oraz akcesoria do ich zaparzania.

Na jarmarku nie zabraknie smakołyków z różnych regionów Polski i świata. Będzie można spróbować i kupić m.in. pierogi, regionalne wędliny, góralskie sery, chleb, bigos, litewskie specjały, węgierskie ciasta drożdżowe, grecką chałwę, miód, słodycze, torty oraz domowe wypieki.
Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Będzie przepięknie oświetlona wiedeńska karuzela, na scenie wystąpią artyści z Młodzieżowego Domu Kultury, a w muszli koncertowej swój pokój będzie miał Święty Mikołaj.

Święty Mikołaj odwiedzi Gdynię 6 grudnia i zostanie tutaj na dłużej. Będzie można go spotkać codziennie od godz. 16.00 do godz. 19.00 na placu Grunwaldzkim i zrobić sobie z nim np. pamiątkowe zdjęcie.

***

Gdyński Jarmark Świąteczny rozpocznie się w sobotę, 4 grudnia o godz. 12.00 i potrwa do czwartku, 30 grudnia.
Organizatorami jarmarku są miasto Gdynia i Agencja Rozwoju Gdyni.