1473 (1173) 2021-10-29 - 2021-11-04

Nowa „interna” w redłowskim szpitalu

Popularna „interna”, czyli Oddział Chorób Wewnętrznych w redłowskim Szpitalu im. PCK już wiosną przyszłego roku ma korzystać z nowych pomieszczeń. Trwają prace na pierwszym i drugim piętrze budynku nr 2, gdzie za ponad 5,5 miliona złotych powstaną m.in. nowoczesne pokoje dla pacjentów.


Wiosną przyszłego roku pacjenci, którzy trafią na Oddział Chorób Wewnętrznych do Szpitala im. PCK w Gdyni będą mogli korzystać z odnowionych pomieszczeń. Jak informuje spółka Szpitale Pomorskie, coraz bardziej zaawansowany jest remont pierwszego i drugiego piętra budynku nr 2 w Redłowie.

Przypomnijmy, że za prace trwające w redłowskim szpitalu jest odpowiedzialna wybrana wcześniej w drodze przetargu firma Wema Wenta sp. z o.o. z Bolszewa. Za kwotę około 5,5 miliona złotych, którą pokrywa samorząd województwa pomorskiego jest realizowana przede wszystkim przebudowa i remont pomieszczeń na wspomnianych dwóch kondygnacjach. Po zakończeniu remontu przyszli pacjenci będą mieć do dyspozycji nowoczesne jedno-, dwu- lub trzyosobowe sale.

Wykonawca zajmuje się też całym szeregiem prac instalacyjnych, łącznie z instalacją gazów medycznych oraz montażem tzw. paneli medycznych. Ponadto jednym z większych zadań jest dobudowa zupełnie nowej ewakuacyjnej klatki schodowej, która zostanie oznaczona symbolem „K1” i pomoże zadbać o bezpieczeństwo personelu oraz pacjentów.

Warto pamiętać, że zmianie uległa lokalizacja Izby Przyjęć Ogólnej, która znajdowała się w budynku nr 2 Szpitala im. PCK w gdyńskim Redłowie. Obecnie zarówno ogólna, jak i internistyczna Izba Przyjęć są zlokalizowane w budynku nr 9.