1473 (1173) 2021-10-29 - 2021-11-04

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Premiery filmów nagrodzonych na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a także interesujące spotkania wokół filmowych dokumentów – Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na seanse.Jedną z filmowych premier tego tygodnia jest komediodramat „Moje wspaniałe życie” Łukasza Grzegorzka, nagrodzony za reżyserię na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Może i wspaniałe, ale czy na pewno moje? Z takim pytaniem mierzy się główna bohaterka filmu, Joanna (w tej roli Agata Buzek). Troskliwa córka, wyluzowana matka, lubiana nauczycielka, żona, z którą można konie kraść – w każdej z tych ról wypada doskonale. I w żadnej z nich od dawna nie czuje się sobą. Dlatego „Jo” prowadzi podwójne życie. Odtwórczyni głównej roli partnerują Jacek Braciak i Adam Woronowicz.

Analityk z Wall Street obserwuje niepokojące zjawisko: jego modele komputerowe zachowują się nietypowo. Zupełnie tak jak rozmnażające się w jego mieszkaniu komary. Taki jest punkt wyjścia akcji w filmie „Mosquito State” w reż. Filipa Jana Rymszy. To polsko-amerykańska koprodukcja, która na ostatnim Festiwalu w Gdyni otrzymała nagrodę „Złoty Pazur” w kategorii Inne Spojrzenie, premiujące filmy artystyczne i poszukujące niestandardowych form wyrazu.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na nowy sezon spotkań ze światowym malarstwem. Z cyklu „Sztuka w Centrum” 30 października będzie można obejrzeć film „Art Beats. Ermitaż: potęga sztuki”. Stworzony we współpracy z Państwowym Muzeum Ermitażu w Petersburgu dokument ukazuje historię tej wyjątkowej instytucji i równie wyjątkowego miasta, od czasów cara Piotra I po czasy współczesne. Dzieło zabierze widzów do wnętrz Ermitażu i Pałacu Zimowego, gdzie podziwiać będą mogli najwybitniejsze dokonania europejskiej sztuki: od dzieł Leonarda da Vinci i Rafaela Santi, po dzieła Rubensa, Tycjana i Rembrandta.

Do grudnia można uczestniczyć w wydarzeniach – filmowych i nie tylko – zaplanowanych w ramach projektu Kultura+Senior, realizowanego przez Pomorską Fundację Filmową. W środę, 3 listopada, o godz. 11.00 w Kinie Studyjnym GCF odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego „Kobieta”, a po seansie spotkanie z socjolożką Aleksandrą Mosiołek. Wstęp wolny, ale obowiązują zapisy. Szczegóły na stronie www.gcf.org.pl.
W repertuarze również: „Wesele”, „Diuna”, „Furioza”, „Ostatniej nocy w Socho”, „Rodzina Addamsów 2”, „Fatima”, „Poufne lekcje perskiego”, „Narcyz i Złotousty”, „Jeźdźcy sprawiedliwości”.

1 listopada, kino będzie czynne od godz. 13.00.
Strona: www.gcf.org.pl.