1473 (1173) 2021-10-29 - 2021-11-04

Teatr Gdynia Główna zaprasza

Teatr Gdynia Główna zaprasza:


– 29 oraz 30 października o godz. 19.00 na spektakl „i… jakoś to będzie” wg „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza w reż. Idy Bocian. Miłość spełniona, miłość odrzucona, no i miłość do ojczyzny. Skryte pragnienia, wielkie tajemnice i nieoczywiste tęsknoty. W Święto Zakochanych zaprosimy Was na naszą interpretację polskiej epopei narodowej. Telimena chce zdobyć męża, Tadeusz pragnie Zosi, ale nie potrafi odrzucić amorów doświadczonej kobiety, Gerwazy myśli tylko o zemście, a Księdza Robaka dręczy ciężar wielkiej tajemnicy.
Bilety 35/40 zł.

– 31 października o godz. 12.00 na Stację Bajek „Zuchwała historia z zakurzonej półki” w reż. Grzegorza Kujawińskiego. W Krainie Poczytności, czyli świecie zamieszkanym przez książki, drgają kartki i trzęsą się ze strachu grzbiety. Bezlitosny i zyskujący popularność Tyran nawołuje do zniszczenia wszystkich dzieł o dobrym zakończeniu. Czy ktoś zdoła mu się przeciwstawić i przywrócić ład w krainie słowa? Na czele książkowego ruchu oporu stanie Dziewczynka/Książka, samotne dzieło, które nie pamięta swoich rodziców i pozbawione jest tytułu i zakończenia.
Bilety: 30 zł

– 7 listopada o godz. 12.00 na Stację Bajek: „Dzielny kapitan Ahab” insp Moby Dickiem Hermana Melville’a w reż. Grzegorza Kujawińskiego. Awanturnicza podróż morska! Młody chłopiec imieniem Izmael zaciąga się na statek wielorybniczy dowodzony przez kapitana Ahaba. Nie wie jeszcze, że po wejściu na pokład rozpocznie się największa przygoda jego życia. W trakcie wojaży zakosztuje trudnego marynarskiego życia na statku, zmierzy się ze swoimi słabościami i lękami, kształtując w ten sposób swój charakter.
Bilety: 30 zł.

Sprzedaż online: www.teatrgdyniaglowna.interticket.pl
Szczegóły na www.teatrgdyniaglowna.pl oraz www.facebook.com/teatrgdyniaglowna.

Rezerwacje:
tel. 58 351 15 12,
kom. 600 306 634, 600 306 632,
mail teatr@teatrgdyniaglowna.pl.