1473 (1173) 2021-10-29 - 2021-11-04

Uroczystość Wszystkich Świętych

W piątek, 29 października o godz. 11.00, na Cmentarzu Komunalnym na Witominie zapalone zostaną znicze na grobach śp. adm. Romualda Wagi oraz śp. kmdr. Bolesława Romanowskiego. O godz. 11.40 znicze zapalone zostaną na Cmentarzu Wojennych w Redłowie, na grobach: śp. kadm. Włodzimierza Steyera, śp. gen. bryg. Stanisława Dąbka, śp. kmdr. Stanisława Zauchy, śp. płk. Kazimierza Pruszkowskiego, śp. ppłk. Ignacego Szpunara oraz pod pomnikami: Obrońców Wybrzeża, Ofiar Katynia oraz pod płytami: marynarzom poległym na wszystkich morzach i oceanach w latach 1939-1945, marynarzom rozstrzelanym lub zmarłym w więzieniach w latach 1946-1956.

O godz. 12.30
na Cmentarzu Marynarki Wojennej na Oksywiu znicze zostaną zapalone w Kwaterze Pamięci (kwatery: śp. adm. floty Józefa Urnuga, sp. kadm. Stanisława Mieszkowskiego, sp. kadm. Jerzego Staniewicza, śp. kmdr. Zbigniewa Przybyszewskiego, śp. kadm. Adama Mohuczego oraz pozostałych marynarzy pochowanych w panteonie pamięci), na grobach: śp. adm. floty Ryszarda Łukasika, śp. wiceadm. Piotra Kołodziejczyka, śp. kmdr. Bogusława Gruchały oraz śp. kmdr. Mariana Sucharzewskiego.

W poniedziałek, 1 listopada o godz. 12.00 na Cmentarzu Marynarki Wojennej na Oksywiu rozpocznie się msza święta.

***

Parafia Garnizonowa MW RP pw. MB Częstochowskiej w Gdyni, w ramach obchodów uroczystości Wszystkich Świętych, zaprasza na polową mszę św. w intencji poległych w obronie ojczyzny na Cmentarzu Obrońców Wybrzeża (ul. Legionów).
Msza rozpocznie się 1 listopada o godz. 15.00, na placu przed kwaterą żołnierzy polskich.

***

Jak co roku, 1 listopada, żeglarze i pasjonaci wodnych wypraw spotkają się na bulwarze Nadmorskim. Wszystko po to, żeby uczcić pamięć tych, co odeszli na wieczną wachtę. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.00 przed pomnikiem „Zaginionych na morzu”.
Żeglarzy i ludzi morza, których nie ma już wśród nas, zebrani upamiętnią modlitwą i chwilą ciszy. W hołdzie dla nich złożą również kwiaty oraz zapalą znicze.