1474 (1174) 2021-11-05 - 2021-11-18

Gdyńska ślizgawka wystartuje w grudniu

To informacja, na którą czekało wielu fanów hokeja oraz jazdy na lodzie. Po przerwie związanej z pandemią gdyńskie lodowisko rozpocznie funkcjonowanie w grudniu.


Odwołane zawody, zamknięte obiekty i zmieniające się wytyczne sanitarne – pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 skutecznie utrudniała entuzjastom sportu i rekreacji na lodzie realizację swoich pasji. Gdyńskie lodowisko po raz pierwszy od wielu lat nie zostało uruchomione.
W tym sezonie obawy o otwarcie lodowiska wywołała budowa parkingu podziemnego, która jest realizowana w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Prace przy budowie parkingu przebiegają jednak zgodnie z harmonogramem, dlatego będzie możliwe otwarcie lodowiska.
W listopadzie będą prowadzone roboty związane z odtworzeniem drogi dojazdowej, tym samym lodowisko zostanie uruchomione już w grudniu.
Szczegółowe informacje, aktualny cennik oraz data startu pojawią się na www.gdyniasport.pl w najbliższych tygodniach.
Miejska ślizgawka przy ul. Bema działa w sezonie jesienno-zimowym już od kilkunastu lat. Tafla ma wymiary 20 x 30 metrów. Przed pandemią obiekt cieszył się dużą popularnością – w sezonie korzystało z niego około 25 tysięcy osób.
Gdyńskie Centrum Sportu jest administratorem obiektu od września 2017 roku, kiedy to przejęło tę funkcję od Młodzieżowego Domu Kultury.