1474 (1174) 2021-11-05 - 2021-11-18

Gdyński Szczepibus kończy bieg

Po przeszło 4 miesiącach gdyński Szczepibus przestaje kursować. Decyzja ta jest podyktowana pogarszającymi się warunkami atmosferycznymi i nadchodzącą zimą. Mieszkańcy w dalszym ciągu mogą jednak korzystać ze stacjonarnych punktów szczepień, które znajdują się w różnych częściach miasta. Od 23 lipca do końca października w gdyńskim Szczepibusie zaszczepiło się przeszło 4 tysiące mieszkańców.


Szczepibus zaczął kursować po gdyńskich dzielnicach 23 lipca. Z możliwości zaszczepienia się w Szczepibusie skorzystało łącznie aż 4205 gdynian. Autobus odwiedzał gdyńskie dzielnice, był również obecny podczas rozmaitych wydarzeń odbywających się w mieście. Z jego usług można było skorzystać m.in. podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych czy w październiku na Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów.
W Gdyni w dalszym ciągu działają punkty szczepień, w których preparat przeciwko COVID-19 mogą przyjąć wszyscy zainteresowani. Mieszczą się one m.in. w gdyńskich szpitalach – św. Wincentego a Paulo i Morskim oraz w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej, a także w wybranych przychodniach i aptekach.