1474 (1174) 2021-11-05 - 2021-11-18

Nowa jakość w Szpitalu św. Wincentego a Paulo

Nowoczesny blok operacyjny z czterema salami, zaopatrzony w dwanaście łóżek oddział intensywnej opieki medycznej i nowa sterylizatornia – to infrastruktura, z której od teraz mogą korzystać pacjenci i personel Szpitala św. Wincentego a Paulo w Gdyni. Za nami oficjalne otwarcie kolejnej części rozbudowywanej placówki.


To największy, wart ponad 125 milionów złotych projekt realizowany w ostatnim czasie przez spółkę Szpitale Pomorskie. Gdyński Szpital św. Wincentego a Paulo zmienia swoje oblicze.
27 października odbyło się oficjalne otwarcie kolejnych pomieszczeń, które znalazły się w dobudowanym, nowym skrzydle szpitala.
W nowym bloku operacyjnym znalazły się nowoczesne stoły operacyjne, kolumny chirurgiczne i anestezjologiczne, zestawy do znieczulenia pacjenta oraz napęd wiertarsko-ortopedyczny. Będą korzystać z niego lekarze licznych szpitalnych oddziałów:Kardiologicznego, Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej i Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Naczyniowej, Chirurgii Onkologicznej czy Urologii.
Na nowy szpitalny OIOM trafiły natomiast respiratory, defibrylatory, kardiomonitory, pompy infuzyjne, aparat do terapii nerkozastępczej i pomiaru ciśnienia śródczaszkowego, centrala monitorująca na 12 stanowisk czy sprzęt do badań USG.
Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu „Rozbudowa, przebudowa i doposażenie Szpitali Pomorskich Sp. z o.o. w celu zapewnienia kompleksowej diagnostyki i leczenia chorób cywilizacyjnych”, który dofinansowano ze środków unijnych.