1474 (1174) 2021-11-05 - 2021-11-18

Pandemiczne obostrzenia do 30 listopada

Weszło w życie nowe rozporządzenie Rady Ministrów, które przedłuża obostrzenia związane z pandemią koronawirusa do końca listopada.

31 października weszło w życie zmienione rozporządzenie Rady Ministrów „w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii”.
Należy ciągle pamiętać m.in. o:
– obowiązku utrzymania tzw. dystansu społecznego, czyli co najmniej 1,5-metrowej odległości między pieszymi (z wyjątkiem rodziców i dzieci oraz osób wspólnie zamieszkujących),
– konieczności noszenia maseczki przykrywającej nos i usta m.in. w autobusie, tramwaju i pociągu, w sklepie, urzędzie czy kościele,
– ograniczonej do 75% liczbie dostępnych miejsc na widowni w kinach i teatrach, w hotelach i restauracjach,
– limicie osób w siłowniach i klubach fitness, kasynach, obiektach handlowych, placówkach pocztowych, bibliotekach, na targach, konferencjach i wystawach oraz w salach zabaw (1 osoba na 10 m²).
Podczas przeprowadzania konkursu na aplikację kuratorską i egzaminu kuratorskiego ich uczestnicy będą zwolnieni z obowiązku zakrywania ust i nosa.
Podczas przerw czy zajęć świetlicowych wprowadzono obowiązek zasłaniania ust i nosa, ale jednocześnie kierujący podmiotem może podjąć w tej kwestii inną decyzję.
Brak obowiązku noszenia maseczek w przedszkolach i żłobkach, chyba że kierujący placówką postanowi inaczej.