1474 (1174) 2021-11-05 - 2021-11-18

Wystawy

Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) zaprasza na wystawę czasową „Klimaks”, opowiadającej o relacji łączącej człowieka i jego środowisku naturalnym z perspektywy wyjazdów Polaków do Ameryki Południowej na przełomie XIX i XX wieku.
Wystawa czynna do 12 grudnia 2021 r.
***
Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na wystawę historii wzornictwa szkła i twórczości wybitnych projektantów – Eryki i Jana Drostów, z cyklu „Polskie Projekty Polscy Projektanci”, którą można ja oglądać do 9 stycznia 2022 r.
Najnowszą wystawę „Ściana zaczarowana. Ilustracje Bożeny Truchanowskiej” można podziwiać do 27 lutego 2022 r.
***
Muzeum Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza na wystawę stałą „Mamy rozkaz Cię utrzymać...”
Muzealna nowoczesność, multimedia połączone z klasyką i zabytki pełne śladów przeszłości, tworzą opowieść o stu latach historii polskiej Marynarki Wojennej.
Muzeum zaprasza również na wystawę „Trud i zwątpienie”, która powstała we współpracy z Narvik War and Peace Centre. Autorem wystawy o polskich jeńcach wojennych i pracownikach przymusowych w Północnej Norwegii w latach 1942-45 jest Michael Stokke, ze strony polskiej badania prowadził Andrzej Święch.
Wystawa będzie czynna do połowy stycznia 2022 r.
Okręt-muzeum ORP Błyskawica otwarty jest w godz.10.00-16.00.
***
Ekspozycję muzealną w Domku Żeromskiego w Orłowie można zwiedzać z kustoszem w soboty i niedziele w godz. 11.00-16.00 (od września do maja). Poświęcona jest życiu i twórczości Stefana Żeromskiego.
Wejście do domku od ul. Zacisznej.
Wstęp wolny.
Strona: www.orlowo.gdynia.pl.
***
Kaszubskie Forum Kultury oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie O/Gdynia zapraszają do obejrzenia wystawy poplenerowej prezentującej dzieła twórców ludowych Pomorza. Zostaną zaprezentowane prace artystek, które uczestniczyły w tym wydarzeniu: Bogusławy Bach, Reginy Białk, Zofii Botulińskiej, Teresy Ellwart, Anny Erdmańczyk, Danuty Gacek, Zofii Mielke, Alicji Serkowskiej i Teresy Uzdrowskiej-Szlagowskiej.
Wystawa dostępna do 30 listopada w siedzibie Kaszubskiego Forum Kultury (al. Marsz. Piłsudskiego 18). 
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża Era Art zaprasza na wystawę grafiki cyfrowej „Fraktale – niewidoczne krajobrazy”.
Autorem ekspozycji jest Andreas Guskos, laureat Grand Prix prezydenta miasta Gdyni 6. Międzynarodowego Triennale Grafiki Cyfrowej .
Wystawa potrwa do 31 grudnia
Strona: www.eraartprofile.pl.

***
Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Centrum Edukacji Artystycznej, Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni zapraszają na wystawę VII Międzynarodowego Biennale Fotografii Szkół Plastycznych – „Bio-forma”.
Będzie ją można oglądać do 19 listopada (poniedziałek-piątek, w godz. 10.00-15.00, sobota-niedziela, w godz. 11.00-16.00).