1475 (1175) 2021-11-19 - 2021-11-25

20 lat PPNT Gdynia

Syntezator mowy, kultowe lampy sceniczne, ściany informacyjne z papieru elektronicznego, drony ratujące ludzkie życie czy płetwy, z których korzystają jednostki specjalne na całym świecie! To tylko niektóre z wynalazków, jakie w ciągu ostatnich 20 lat powstały w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia i podbiły globalne rynki. Okrągły jubileusz tego największego w Polsce parku technologicznego stanie się przyczynkiem do rozmów o przyszłości technologii, która coraz wyraźniej zmienia nasze życie.

W tym roku jesteśmy świadkami wyjątkowego jubileuszu – Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia kończy 20 lat! Przez ten czas placówka na dobre wpisała się w krajobraz miasta. Każdego dnia w przestrzeniach PPNT setki osób pracują nad projektami, które na dobre zmieniają rzeczywistość.
Czy wkrótce wkroczymy w nową erę? Jak wpłynie to na naszą codzienność? Czy nowe technologie będą naszymi sprzymierzeńcami, czy wymuszą poszukiwanie innych rozwiązań? Na te pytania postarają się odpowiedzieć uczestnicy panelu „MIND the TECH. Rozmowa o przyszłości”, który odbędzie się 23 listopada. Tematyka powinna zaciekawić tych, których interesują trendy w obszarze rozwoju biznesu, a w szczególności wpływ, jaki mają na ten proces zmiany technologiczne.
W dyskusji na ten temat wezmą udział eksperci, m.in. wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki Katarzyna Gruszecka-Spychała, Natalia Hatalska – badaczka trendów uznana za jedną z najbardziej wpływowych kobiet w Polsce oraz jeden z największych autorytetów polskiego biznesu. Czego jeszcze możemy spodziewać się po jubileuszowym panelu?
W związku z sytuacją pandemiczną rozmowę będzie można śledzić na żywo na kanale YouTube PPNT Gdynia.
Panel jest częścią obchodów jubileuszu Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia.