1475 (1175) 2021-11-19 - 2021-11-25

Zbliża się VI edycja „Kurtyny”

W ten weekend rozpocznie się VI edycja Przeglądu Teatrów Amatorskich „Kurtyna” im. Marka Hermanna. Od 21 do 27 listopada na scenie w kościele pw. Chrystusa Króla w Małym Kacku zaprezentuje się 12 formacji teatralnych z całej Polski. Powalczą one o szereg nagród, w tym o główny laur konkursu – Złotą Kurtynę.

VI edycja „Kurtyny” odbędzie się w dniach od 21 do 27 listopada. Jej motywem przewodnim będzie 100-lecie urodzin ks. Franciszka Blachnickiego.
Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę o godz. 18.00. Codziennie o godz. 19.00 będzie można oglądać spektakle, a 27 listopada o godz. 15.00 rozpocznie się gala finałowa i koncert „Siewców Lednicy”.
Ten wyjątkowy przegląd teatralny ma na celu popularyzację teatru i rozwijanie wrażliwości na sztukę, a także promowanie twórczości hołdującej wartościom ewangelicznym i tradycji katolickiej. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Katolickie Centrum Kultury w Gdyni Małym Kacku. Co roku w konkursie startuje kilkanaście amatorskich zespołów z całej Polski. Nie inaczej jest w tym roku.
Tegoroczna „Kurtyna” współfinansowana jest przez miasto Gdynia, a także program NOWEFIO Narodowego Instytutu Wolności, Narodowe Centrum Kultury, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz podmioty prywatne.
Materiały transmitowane będą również online na kanale YouTube Kurtyna Mały Kack Gdynia.