1481 (1181) 2022-01-14 - 2022-01-20

Co dalej, ósmoklasisto?

Nachodzi gorący okres dla uczniów klas ósmych. Przed nimi pierwsza poważna decyzja – wybór szkoły średniej. Aby wybrać dobrze, warto poszukać wsparcia. Styczeń to dobry moment na ostatnie konsultacje ze specjalistami.


Pedagodzy zauważyli, że młodzi ludzie, bardziej niż kiedykolwiek potrzebują wsparcia w wyborze przyszłej szkoły. Ich zdaniem, ósmoklasiści często jeszcze się nie orientują, co chcieliby w życiu robić, jakie są ich zasoby i zdolności. Co zrobić, aby wybór szkoły nie był wyborem przypadkowym?
W dobie pandemii pomoc ta jest znacznie ważniejsza, ponieważ młodzieży jest trudno dokonać wyboru odpowiedniej placówki.
Na co można liczyć, korzystając z pomocy Gdyńskiej Sieci Doradców Zawodowych? Oprócz indywidualnych diagnoz związanych z wyborem zawodu, przyszłej szkoły, określeniem predyspozycji i zdolności czy porad i konsultacji, organizują one także warsztaty w szkołach oraz zajęcia grupowe w poradniach.
Gdyńska Sieć Doradców Zawodowych, działa przy Poradniach Psychologiczno-Pedagogicznych. Poradnie mieszczą się przy ul. Staffa 10, przy ul. Chylońskiej 227 i ul. Dąbka 207.

ikona