Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1481 (1181) 2022-01-14 - 2022-01-20

Czujniki czadu dla gdynian

Mieszkańcy Gdyni otrzymają ponad 800 czujników czadu. Wszystko w ramach programu „CZADakcja”. Urządzenia zostały zakupione przez Stena Recycling w porozumieniu z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni.

Dzięki współpracy z Urzędem Miasta Gdyni, Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni oraz Zarządem Budynków i Lokali Komunalnych, zostały wytypowane lokale, które są najbardziej narażone na zagrożenie. W związku z tym pracownicy Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych dystrybuują czujniki wśród potrzebujących mieszkańców. W ramach programu „CZADakcja” w każdą środę w godz. 8.00-13.00, osoby, które dostały pisemne zaproszenie po odbiór czujnika, będą mogły zgłosić się po niego do ZBiLK.
Akcja potrwa do wyczerpania zapasów.
Stena Recycling, która od lat blisko współpracuje z lokalnymi jednostkami straży pożarnej i samorządami, zdecydowała o wsparciu najbardziej potrzebujących mieszkańców Gdyni i wyposażeniu ich w czujniki czadu. Wspólnie z Urzędem Miasta Gdyni i Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni ustalono, że na terenie miasta może znajdować się nawet 2000 obiektów mieszkalnych z piecami starego typu.
Stena Recycling to lider kompleksowych rozwiązań w dziedzinie gospodarowania odpadami oraz usług środowiskowych na rynku polskim i skandynawskim. Przetwarza wszystkie rodzaje odpadów w ramach kilku obszarów biznesowych: metali żelaznych i nieżelaznych, papieru i plastiku, elektroniki oraz odpadów niebezpiecznych i innych. Celem działań firmy jest podniesienie poziomu recyklingu oraz ograniczenie ilości odpadów zmieszanych.
Czad to silnie trujący, bezwonny gaz, który powstaje w wyniku niepełnego spalania niektórych substancji, najczęściej w starych lub niesprawnych urządzeniach. W poprzednim sezonie grzewczym w Polsce z powodu zatrucia czadem zmarły 43 osoby, a 1187 zostało poszkodowanych.