Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1481 (1181) 2022-01-14 - 2022-01-20

Darmowa aplikacja pomoże zdrowo żyć

Asystent zdrowego stylu życia pomoże nam sprawdzić i odzyskać zdrowie. Vika to pierwsza na świecie aplikacja, która analizując styl życia i aktywność fizyczną, wylicza odmłodzenie biologiczne.


Aplikacja to nie tylko prognoza zdrowia, to także jego zdobywanie. Motywuje do działania wskaźnikiem „Dzisiejsze Odmłodzenie”, opartym m.in. o aktywność fizyczną. I tak np. dłuższy spacer może poprawić wskazania. Aplikacja codziennie proponuje nowe wyzwania. Zdobywanie zdrowia staje się grą o zdrowie.
Vika, pokonując blisko 800 konkurentów, zdobyła pierwsze miejsce w kategorii Społeczeństwo w konkursie „Aplikacje Jutra” Polskiej Fundacji Rozwoju dla najlepszych polskich projektów, które pomogą walczyć ze skutkami pandemii.
Gdyńskie rozwiązanie jest efektem prac multidyscyplinarnego zespołu naukowców, lekarzy i inżynierów. W gronie jego założycieli jest Łukasz Osowski, współtwórca syntezatora mowy IVONA używanego przez ponad 200 milionów ludzi.
Aplikację można pobrać za darmo z Google Play i Apple App Store. Oprócz wyżej wymienionych bezpłatnych funkcji Vika szacuje oczekiwany czas życia w zdrowiu, ryzyko nowotworu, udaru, choroby wieńcowej, nadciśnienia, a także prowadzi przez misje: zdrowy ruch, zdrowy sen i zdrowe posiłki w ramach opcjonalnej, płatnej funkcjonalności.
Zespół Vika działa w ramach firmy Lab4Life w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Składa się z naukowców, lekarzy, inżynierów, a także ekspertów dietetyki i treningu sportowego.