Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1481 (1181) 2022-01-14 - 2022-01-20

Nagroda Literacka Gdynia czeka

Rusza 17. edycja Nagrody Literackiej Gdynia. O Kostki Literackie powalczą autorzy publikacji wydanych w mijającym roku. Zgłoszenia można nadsyłać do 31 stycznia. Nagroda jest przyznawana w czterech kategoriach: proza, poezja, esej i przekład na język polski.

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek ogłosił 17. edycję ogólnopolskiego konkursu o Nagrodę Literacką Gdynia. To jedno z najważniejszych wyróżnień w dziedzinie literatury w kraju. Kostki Literackie oraz nagrody pieniężne w wysokości 50 tysięcy złotych zostaną przyznane w czterech kategoriach:
– proza,
– poezja,
– esej,
– przekład na język polski.
Co roku w konkursie walczy kilkuset autorów. Kto tym razem zostanie jego laureatem? Tego dowiemy się jesienią. Póki co ruszyły zgłoszenia do 17. edycji konkursu. Książki można nadsyłać do 31 stycznia 2022 roku. Muszą być napisane w języku polskim i wydane po raz pierwszy w 2021 roku.
Zgłoszenia mogą przesyłać wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, a także wydawnictwa i osoby reprezentujące instytucje kultury oraz media o charakterze literackim. Propozycje należy kierować do sekretarza kapituły – Natalii Gromow. Trzeba wysłać je na adres: Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Świętojańska 141-143, 81-401 Gdynia z dopiskiem „Nagroda Literacka Gdynia”. Dodatkowe informacje można uzyskać, dzwoniąc pod nr tel. 58 688 85 61 lub wysyłając e-mail na adres: n.gromow@bibliotekagdynia.pl.
Nagroda Literacka Gdynia
Nagroda Literacka Gdynia została powołana w 2006 roku przez prezydenta Wojciecha Szczurka. Ma honorować wyjątkowe osiągnięcia żyjących, polskich twórców. Jest przyznawana autorom najlepszych książek wydanych w minionym roku.
Nagroda jest rozbudowaną inicjatywą miasta, skierowaną zarówno do polskich pisarzy, tłumaczy, jak i odbiorców współczesnej literatury. NLG nieustannie ewoluuje i poszerza zakres swojej działalności. To nie tylko nagroda, ale też liczne przedsięwzięcia, które są organizowane w jej ramach.
Więcej na nagrodaliterackagdynia.pl.