Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1481 (1181) 2022-01-14 - 2022-01-20

Pomagaj zwierzakom, testując aplikację

Jesteś świadkiem niehumanitarnego traktowania zwierząt, ale nie wiesz do kogo zgłosić się po pomoc? Wkrótce ten problem rozwiąże aplikacja „Animal Helper”, która powstaje z inicjatywy gdyńskiej fundacji „Psia Krew”. Obecnie trwają testy, w których może wziąć udział każdy chętny. Wszystko po to, aby pomóc zwierzakom.


Za projektem stworzenia aplikacji „Animal Helper” stoi fundacja „Psia Krew”, która od kilku lat niesie pomoc potrzebującym zwierzętom, które są podopiecznymi schronisk i innych placówek w całym kraju. Pomysłodawcami aplikacji są Adam Van Bendler – stand-uper i założyciel fundacji „Psia Krew” oraz Paweł Gebert – biegły sądowy z zakresu ochrony i dobrostanu zwierząt. Całość wspiera Maciej Wilk i zespół Stage Production.
Podstawowym celem aplikacji jest ratowanie życia i zdrowia zwierząt. Ma ona skrócić czas reakcji w przypadku zagrożenia ich życia, a także pomóc zbudować prozwierzęce społeczeństwo, wyczulone na krzywdę bezbronnych czworonogów. Jednym zdaniem: aplikacja będzie odpowiednikiem alarmowego numeru 112, tylko że dla zwierząt. Narzędzie ma działać na podobnej zasadzie jak wojewódzkie centra powiadamiania ratunkowego.
Testerem może zostać bowiem każda chętna osoba. Jak można to zrobić? Wystarczy zgłosić się poprzez internetowy formularz na docs.google.com.