Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1481 (1181) 2022-01-14 - 2022-01-20

Precz z nudą, czyli w ferie #wGdyni – cz. I

Wprawdzie ferie w województwie pomorskim wypadają w ostatniej turze – od 14 do 27 lutego, to już dziś warto zastanowić się nad wyborem spośród różnorodnych propozycji. Trwają zapisy na zimowe aktywności w plenerze i pod dachem. Dziś prezentujemy pierwszą część kolonijnej oferty w Gdyni. To zajęcia płatne.


Kolejne propozycje zaprezentujemy już wkrótce. To np. oferty półkolonii w gdyńskich szkołach. Dowiemy się również, jakie atrakcje dla dzieci szykują gdyńskie biblioteki i muzea.
Zimowa Akademia Filmowa
(pl. Grunwaldzki 2)
Przy filmowych zabawach, na planie filmowym oraz w kinie spędzą czas w trakcie zimowych ferii młodzi uczestnicy półkolonii filmowych w ramach Zimowej Akademii Filmowej w Gdyńskim Centrum Filmowym.
W ofercie są dwa pięciodniowe turnusy, adresowane do dwóch grup wiekowych.
Filmowe zabawy dla dzieci w wieku 7 – 10 lat (14-18 lutego)
W programie seanse filmowe, zabawy ruchowe oraz zabawy wokół filmu: dubbing, odgrywanie scenek w greenboxie, charakteryzacja filmowa, animacja poklatkowa.
Uczestnicy obejrzą także najnowsze filmy dla dzieci i młodzieży z repertuaru Kina Studyjnego GCF.
Akademia filmowa dla dzieci w wieku 11-13 lat (21-25 lutego)
Wspólne tworzenie pod okiem instruktorów Domu Filmowego krótkiego filmu fabularnego: od pomysłu do premiery na ekranie kinowym. Pisanie scenariusza, plan zdjęciowy, zadania aktorskie, elementy montażu.
Uczestnicy wezmą udział także w pokazach filmowych i spotkaniach z filmoznawcami: Tomaszem Kolankiewiczem i Kają Klimek oraz Magdą Malinowską z Klubu Filmowego DKF Żyrafa.
Dowiedzą się czym jest kino gatunkowe na przykładzie filmów science-fiction i horrorów, a także poznają podstawy historii animacji filmowej.
Kontakt i zapisy tel. 58 712 46 12 oraz poprzez formularz na gcf.org.pl. Koszt: 849 zł.

Feerie experymentów

(al. Zwycięstwa 96/98)
W zbliżające się ferie zimowe Centrum Nauki Experyment wypełni się atrakcjami – będą slajmy, chemiczne podróże, rozwiązywanie zagadki skarbu faraona i wiele więcej!
Zimowe slajmowisko
15 stycznia wystartują warsztaty Zimowe slajmowisko, bo Experyment rusza z feryjnymi aktywnościami wraz z pierwszymi województwami. Zapowiada się wspaniała, rodzinna zabawa przeróżnymi slajmami!
Warsztaty są przystosowane dla dzieci powyżej 6. roku życia i odbywają się w weekendy od 15 stycznia do 6 lutego.
Podczas warsztatów uczestnicy: stworzą magnetycznego slajma, sprawdzą, czy slajmy mogą zmieniać kolor, zbudują slajmowy wulkan i ulepią fantazyjne kształty z masy plastycznej.
Bilety: 20 zł za osobę | dla osób uczestniczących w warsztatach wstęp na wystawy w cenie biletu ulgowego.
Chemiczna podróż dookoła świata
Podczas warsztatów uczestnicy zbudują statek, którym popłyną do Ameryki Północnej, odgadną tropy australijskich zwierząt, wykonają mrożące, antarktyczne eksperymenty.
Bilety: 20 zł za osobę | dla osób uczestniczących w warsztatach wstęp na wystawy w cenie biletu ulgowego.
Skarb faraona
Podczas warsztatów uczestnicy zaprogramują archeologicznego robota, stworzą mapę gwiazdozbiorów, zapiszą tajną wiadomość znikającym atramentem.
Bilety: 20 zł za osobę | dla osób uczestniczących w warsztatach wstęp na wystawy w cenie biletu ulgowego.
Więcej na stronie experyment.gdynia.pl/dla-rodzin/feerie-experymentow.

Aktywnie na Kolibkach

(ul. Bernadowska 1)
Adventure Park zaprasza na aktywne ferie.
Ferie bardzo terenowe
To propozycja dla dzieci i młodzieży w wieku 8 - 14 lat, które nie mogą usiedzieć w jednym miejscu i tych, które są otwarte na nowe wyznania. Każdy dzień ferii gwarantuje inną dawkę przygód. Uczestnicy wezmą udział w pięciu tematycznie zorganizowanych przygodowych dniach.
Koszt: 890 zł.
Ferie ekstremalne 13+
Nowy program stworzony specjalnie z myślą o wieloletnich uczestnikach oraz tych co potrzebują więcej adrenaliny. Młodzież w wieku od 13 do 17 lat zmierzy się z wyzwaniami.
Koszt: 1090 zł.
Ferie z końmi
Zajęcia dla wszystkich miłośników koni w wieku od 8 do 15 lat, podczas których nauczyć się będą mogli podstaw jazdy, będzie też możliwość poznania psychiki tych zwierząt.
Koszt: 950 zł.
Więcej na www.adventurepark.pl.