Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1481 (1181) 2022-01-14 - 2022-01-20

Ucz się i zdobądź zawód

Od lutego będzie można w naszym mieście kształcić się w zawodzie opiekuna medycznego, jednego z najbardziej poszukiwanych obecnie zawodów na rynku. Nauka trwa trzy semestry, jest bezpłatna, a kandydaci nie muszą mieć matury. Właśnie ruszyła rekrutacja, którą prowadzi Wojewódzki Zespół Szkół Policealnych (ul. Żeromskiego 31).

Opiekun medyczny to zawód, który w Polsce powstał dopiero niedawno. Ze względu na zmieniającą się rzeczywistość społeczną w całej Europie przybywa osób chorych, niesamodzielnych oraz seniorów.
Opiekun medyczny jest więc zawodem przyszłości, jedną z najbardziej poszukiwanych kompetencji na rynku. Osoba z takim dyplomem nie tylko skupia się na opiece nad chorym, ale również może wykonywać pewne zadania, dostępne do tej pory tylko pielęgniarkom bądź lekarzom, na przykład pobierać krew, podawać leki w formie iniekcji podskórnej, czy przeprowadzać ćwiczenia fizjoterapeutyczne.
Ponieważ nauka w tym zawodzie trwa przez trzy semestry, przyszli opiekunowie nie muszą czekać do naboru jesiennego, ale mogą zacząć zajęcia już w lutym.
To dobra opcja dla wszystkich, którzy skończyli już szkołę średnią, ale nie byli jeszcze do końca przekonani jaki zawód chcieliby wykonywać. Także dla tych, którzy nie mieli szczęścia w rekrutacji na uczelnie medyczne.
Informacje można uzyskać w siedzibie szkoły przy ul. Żeromskiego 31, na www.wzspgdynia.pl i pod nr. tel. 58 620 81 17. Wojewódzki Zespół Szkół Policealnych jest bezpłatną szkołą publiczną.