1482 (1182) 2022-01-21 - 2022-01-27

Bogactwo witamin sprawdzisz w Bio Laboratorium PPNT

Bio Laboratorium działające w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia rozszerza swoją ofertę. Wśród nowych badań, które możemy w nim wykonać, znajdziemy m.in. oznaczenie zawartości witaminy C czy polifenoli w produktach spożywczych. Tym samym laboratorium wychodzi naprzeciw przedsiębiorcom z branży spożywczej, którzy chcą dokładnie przebadać swoje produkty.


Potrzebujesz opracować recepturę kosmetyku, uwarzyć piwo na przemysłową skalę czy też sprawdzić jakość żywności lub suplementów, których jesteś producentem? Skorzystaj z Bio Laboratorium, które działa przy Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. Placówka badawcza właśnie poszerzyła ofertę świadczonych usług.
Niezwykle popularne w ostatnich latach stały się również tzw. piwa kraftowe. Liczba rzemieślniczych browarów rośnie w szybkim tempie, a ich twórcy często próbują odtwarzać stare, regionalne receptury. Pomóc rzemieślnikom mogą badania profilu metabolitów obecnych w piwie, które właśnie dołączyły do oferty Bio Laboratorium.
Oferta tych badań jest głównie do browarów, jednak nie tylko. Skorzystać z niej mogą również osoby, które własnym sumptem, amatorsko warzą piwo. Dzięki Bio Laboratorium będą oni mogli opracować jego dokładną recepturę i proces technologiczny przygotowywanego trunku, które zagwarantują osiągania tego samego efektu przy każdym warzeniu.
Podobnie jak w pozostałych wypadkach, badania związane z piwem czy innymi produktami spożywczymi mogą zlecać zarówno firmy zlokalizowane w Parku, jak i podmioty zewnętrzne, które do rozwoju potrzebują wiarygodnych wyników.
Usługi związane z produktami spożywczymi dołączyły do tych, które już wcześniej można było przeprowadzić w Bio Laboratorium PPNT. Placówka realizuje także badania z zakresu: właściwości fizykochemicznych wody, analiz chemicznych żywności, analiz chemicznych piwa, analiz próbek środowiskowych, czystości mikrobiologicznej wody przeznaczonej do spożycia, czystości mikrobiologicznej produktów kosmetycznych.
W przyszłości oferta laboratoryjna z pewnością będzie wychodzić naprzeciw nowym trendom w rozmaitych branżach.
Kto wie, być może wyniki uzyskane w gdyńskim laboratorium przyczynią się nie tylko do wprowadzania nowych produktów i usług na rynek, ale będą początkiem jakieś przełomowego odkrycia?

ikona