1482 (1182) 2022-01-21 - 2022-01-27

Firmy rodzinne zagościły w Centrum Riviera

W grudniu była prezentowana w Gdyńskim Centrum Filmowym, a teraz można ją oglądać w Centrum Riviera. Mowa o wystawie podsumowującej cykl „Wtorki z Rodzinnymi”. Prezentuje historie 20 firm rodzinnych z Gdyni w pigułce. Czytając o nich, można też ponownie obejrzeć krótkie filmy o przedsiębiorcach.


Firmy rodzinne są niezwykle istotne dla lokalnej przedsiębiorczości. Gdynia docenia ich obecność w mieście i promuje ten model biznesowy. Dlatego w ubiegłym roku powstał cykl „Wtorki z Rodzinnymi”. Dzięki niemu można było poznać bliżej 20 gdyńskich firm rodzinnych z różnych branż. W tym celu powstało 20 krótkich filmów. Każdy prezentował historię jednej firmy.
Akcję wieńczy specjalna wystawa. W grudniu była prezentowana w Gdyńskim Centrum Filmowym. Natomiast teraz można ją oglądać w Centrum Riviera – w łączniku pomiędzy centrum handlowym a hipermarketem Auchan w godzinach otwarcia centrum.
Wystawa składa się plansz, na których umieszczono zdjęcia i krótkie opisy firm uczestniczących w pierwszej odsłonie cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”. Przy każdej historii umieszczono kod QR. Kiedy ktoś go zeskanuje, zostanie przekierowany do serwisu YouTube, gdzie można obejrzeć materiały wideo na temat firm.
Ekspozycję można oglądać do końca stycznia.
Cykl „Wtorki z rodzinnymi” został zrealizowany przez miasto we współpracy z Agencją Rozwoju Gdyni. Autorami fotografii do projektu są Andrzej Święch i Jakub Maj.

ikona