Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1482 (1182) 2022-01-21 - 2022-01-27

Gdynia w finale plebiscytu „Świeć się z Energą”

Gdynia zajęła pierwsze miejsce w etapie wojewódzkim plebiscytu „Świeć się z Energą”. Internauci uznali nasze miasto za najpiękniej przystrojone na święta na Pomorzu. Dzięki temu trafi do nas sprzęt AGD, który zostanie przekazany najbardziej potrzebujących, oraz lampa wirusobójcza UV-C. To jednak nie koniec! Rozpoczęło się finałowe starcie. Gdynia i 15 innych polskich miast z poszczególnych regionów walczą o tytuł Świetlnej Stolicy Polski. Głosowanie w ogólnopolskim finale akcji potrwa do 25 stycznia.

Oprócz tytułu Świetlnej Stolicy Polski zwycięzca ogólnopolskiej części konkursu otrzyma nagrody o łącznej wartości 40 tys. zł. Pierwsza z nich to instalacja fotowoltaiczna, która zostanie zamontowana w wybranej instytucji użyteczności publicznej. Druga – sprzęt AGD, który trafi do najbardziej potrzebujących.
Plebiscytowi „Świeć się z Energą” towarzyszy konkurs fotograficzny dla mieszkańców regionów. Na Pomorzu najwięcej głosów, bo 18 123, zdobyła fotografia Michała Pietrzaka – „Świąteczna morska Gdynia”. Autor również powalczy o zwycięstwo w ogólnopolskim finale.
Inicjatorem plebiscytu jest Energa.
Konkursowy link jest dostępny na stronie „Dziennika Bałtyckiego”.

ikona