1482 (1182) 2022-01-21 - 2022-01-27

Gdyński Biznesplan. Zgłoś pomysł i działaj

Jeśli masz plan na biznes i chcesz go zrealizować, zgłoś się do kolejnej, 20. edycji miejskiego konkursu. Jego laureaci do dziś z powodzeniem prowadzą swoje unikalne, autorskie pomysły biznesowe. Możesz do nich dołączyć, przygotowując biznesplan i walcząc o uznanie jury.


Jest o co walczyć. Główna nagroda w konkursie to 30 tysięcy złotych. Taka suma przyda się każdemu początkującemu przedsiębiorcy. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymują odpowiednio 20 i 10 tysięcy złotych. Ponadto laureaci dostają również atrakcyjne nagrody rzeczowe i dodatkowe świadczenia wspierające założenie i rozwój działalności gospodarczej, a także edukację menedżerską.
Aby zgłosić się do konkursu, wystarczy wypełnić prosty formularz, który jest dostępny na stronie www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl. Można to zrobić do 31 stycznia.
Autorzy zgłoszonych do konkursu pomysłów zostaną zaproszeni do udziału w szkoleniach i warsztatach. Poprowadzą je doświadczeni trenerzy i praktycy biznesu. Uczestnicy dowiedzą się podczas nich, jak przygotować dobry biznesplan, jak wykonać badanie rynku, jak skonstruować budżet, gdzie i w jaki sposób szukać klientów i się z nimi komunikować czy jak promować swoje produkty i usługi.
Uczestnicy zapoznają się też z kwestiami prawnymi, które trzeba wziąć pod uwagę przy prowadzeniu własnej firmy. Ponadto nauczą się, jak atrakcyjnie prezentować swoje pomysły. To porządna dawka wiedzy, która pomoże im skutecznie prowadzić swój własny biznes.
Gdyński Biznesplan to konkurs, który jest organizowany przez miasto od 2003 roku. Ma na celu promocję przedsiębiorczości oraz wsparcie osób, które chcą założyć własną działalność gospodarczą, ale nie mają jeszcze odpowiednich środków finansowych czy wiedzy i doświadczenia.
Przez 20 lat w konkursie wzięło udział ponad 7 000 osób. 1 600 z nich złożyło biznesplany przygotowane pod okiem ekspertów. Tylko w ubiegłym roku w konkursowe szranki stanęło 426 uczestniczek i uczestników.
Organizatorem konkursu jest miasto Gdynia. Główni partnerzy przedsięwzięcia to PKO Bank Polski i Radmor. Regulamin konkursu oraz lista nagród i wyróżnień są dostępne na stronie internetowej
www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl.
Więcej informacji na profilu konkursu na facebooku.

ikona