1482 (1182) 2022-01-21 - 2022-01-27

Konsulat Kultury zaprasza

Konsulat Kultury (ul. Jana z Kolna 25) zaprasza:


– 22 stycznia o godz. 12.00 i 16.00 na spektakl „Gdzie zniknęło morze?” w reż. Oksany Terefenko.
Propozycja dla wielbicieli musicalu, komedii, teatru i bajek z morałem – małych i dużych. Na scenie artyści Teatru Navpaky przeniosą widzów w magiczny świat zwierząt z Bukowego Lasu.
Bilety: 25 zł.
– 27 stycznia o godz. 9.00 na Artystyczny Klub Malucha, czyli zajęcia muzyczne przeznaczone dla rodziców/opiekunów z dziećmi w wieku 0-2 lata. W trakcie zajęć dzieci poznają wiele piosenek, wierszyków, masażyków i tańców. Nauczą się także grać na instrumentach perkusyjnych, rozwiną poczucie rytmu, wrażliwość muzyczną oraz – poprzez zabawę w grupie rówieśniczej – umiejętności społeczne. Kolejne spotkanie: 3 lutego o godz. 9.00.
Bilety: 15 zł (opłata za dziecko uczestniczące w zajęciach, opiekun – wstęp wolny)
– 27 i 28 stycznia o godz. 19.00 na spektakl „Źli Żydzi” w reż. Grzegorza Chrapkiewicza.
Najlepsza komedia sezonu – tak pisały o sztuce amerykańskie media. Wszystko w oparach Allenowskiego humoru, który równie często zmusza do uśmiechu, co do refleksji nad własnym „ja”. Nowy Jork, XXI wiek, rodzinne dziedzictwo w cieniu Holokaustu. Po stracie ukochanego dziadka kuzynostwo walczy nie tyle o to, co pozostało po seniorze rodu, ile o dookreślenie swojego miejsca we współczesnym świecie, tożsamość kulturową i religijną.
Bilety: 50/45 zł
– 29 stycznia o godz. 19.00 oraz 30 stycznia o godz. 17.00 na spektakl pt. „Stara baba. Tragedia antyczna” w reż. Magdaleny Bochan-Jachimek. Spektakl został przygotowany przez grupę warsztatową „W Kaczych Butach”.
Wbrew podtytułowi – raczej komedia. Ale że każda dobra komedia bierze się z ludzkiego dramatu, więc Helenie, głównej bohaterce, wcale nie jest do śmiechu. Zostawia ją mąż, niestety dla młodszej kobiety, Helena czuje się zatem staro i radykalnie nieperspektywicznie. Ale od czego są przyjaciółki?
Bilety: 30 zł
– 30 stycznia o godz. 11.00 na 34. Teatrzyk Młodego Artysty.
Nadszedł czas na młodych artystów. Tylko tu mogą wykazać się swoim talentem: zaśpiewać ukochaną piosenkę, zrobić gwiazdę, powiedzieć wiersz, zbudować auto z patyków. Na wszystkich uczestników czekają dyplomy oraz małe podarunki.
Wstęp wolny.
Więcej informacji na konsulatkultury.pl.

ikona